Kýblové klobouky. Nepochopený trend, který miluje generace Z 

Pamatujete si, jak nás maminky v útlém dětství oblékaly do tzv. rybářských nebo kýblových klobouků? Sloužily jako praktická ochrana proti slunci, čemuž ostatně slouží dodnes. Mnoho z nás je ale sundalo ihned při první příležitosti. O to je větší překvapení, že kýblové klobouky patří aktuálně mezi nejžhavější módní trendy, které si zamilovala generace Z!

Praktická móda vede na plné čáře

Dříve platilo nepsané pravidlo „pro krásu se musí trpět“. Móda byla nepohodlná, látky kousavé a některé střihy oblečení pro běžné nošení byly absolutně nepoužitelné.

V posledních letech ale módní trendy prošly razantní změnou, které dopomohla i pandemie covid-19. Lidé začali více sázet na pohodlí a preferovat praktické oblečení, které lze vynosit na nejrůznější příležitosti na úkor zběsilého lovení nových a nových kousků, které stejně nebylo kam nosit.

Jedním z praktických a univerzálních kousků, které si nesmírně oblíbila generace Z, je právě trend kýblových klobouků.

Foto: Shutterstock

S čím ho kombinovat?

Kýblový klobouk se nejčastěji kombinuje s crop topem. Skvěle k němu padne jak krátká mikrosukně, tak široké culottes kalhoty.

Na pláž jedině s „kýbláčem“

Pár sezón zpátky byl must have kouskem každého léta velký slaměný klobouk. Platilo, že čím byl větší, tím víc byl trendy. Nyní tyto výrazné klobouky plně nahrazují „kýbláče“, které jsou rozměrově sice daleko menší, extravagantní jsou ale stejně.

Bucket hat od Diora

Obrozený módní trend bucket hat (kýblový klobouk) si rychle vzaly za svůj největší módní domy, jako jsou například značky Gucci nebo Dior. Ačkoliv si o tomto typu klobouku mnoho lidí myslí své, kdo by nechtěl jedinečný kus z dílny značky Dior, že?

Luxusní značky nám dokazují, že i tento kontroverzní trend, který jedna část populace nechápe a další část (zejména ta složená z mladších ročníků) miluje, může vypadat vlastně docela stylově!

Co si o tomto trendu myslíte vy?


Avatar

NikolKurkova

Oblékání je odrazem člověka - malý kousek z toho, kdo jste, je v tom, co máte na sobě (M. Jacobs). Můžete být každý den za někoho jiného a zároveň sami sebou. Tohle kouzlo na módě prostě miluji.