Jaké boty vybrat k pánskému obleku

pair of brown leather dress shoes with box

Nevíte si rady, jakou zvolit obuv k obleku? Nezoufejte! V dnešním článku vám poradíme, jak vybrat ty pravé pánské boty, aby k vašemu obleku perfektně sedly.

Zásada číslo 1: Společenský oděv a k tomu společenská obuv. Nikdy jinak!

Pokud jste se rozhodli vyrazit na společenskou událost, je samozřejmé, že zvolíte vhodné oblečení. To už pochopil snad každý. Ale aby váš outfit vypadal dokonale, je také důležité zvolit správnou obuv. Není totiž nic horšího, než když si k obleku vezmete jakékoli jiné boty, místo bot společenských. Sice se říká, že šaty dělají člověka, ale pokud budete mít špatnou obuv, ani váš sebelepší oblek to nezachrání.

A co si vlastně představit pod pojmem společenská obuv? Jedná se nejčastěji o celokoženou botu s koženou podrážkou a šněrováním. Tato obuv je určena pro nošení na společenské události, jako je například svatba, ples nebo návštěva divadla.

Zásada číslo 2: V jednoduchosti je krása

Teď už se pojďme rovnou podívat, jak postupovat při výběru. Pro společenské obleky je typická jejich jednoduchost, v čemž vlastně tkví celé kouzlo elegance.

Proto při výběru bot záleží na každém detailu a je potřeba, aby nekazily celkový dojem. Jelikož jsou obleky většinou jednobarevné, velmi záleží na odstínu zvolených bot. Ale nehledejte v tom žádnou vědu. Podívejte se, jaké barvy bot se hodí k různým oblekům.

Námořnicky modrý oblek

Námořnicky modrý oblek se v posledních letech stal doslova hitem. Je to klasika, která neomrzí. Důvodem, proč po této barvě muži často sáhnou je, že modrá působí svěže a přesto ne příliš odvážně a muži se v ní cítí přirozeně.

Jaké boty zvolit k námořnicky modrému obleku?

Na prvním místě je určitě černá, je to nejjednodušší volba, u které nemusíte řešit odstíny a výsledný efekt bude i tak na jedničku. Vhodná je zvláště pro formálnější události.

Špatně neuděláte, ani když zůstanete u námořnické. Zde si ale dejte pozor na to, aby vaše boty měly o něco tmavší odstín, než váš oblek. A pokud chcete trochu experimentovat, vyzkoušejte koňakovou nebo vínovou. S námořnickou barvou vytváří působivý kontrast.

Zásada číslo 3: Formální je pouze černá s černou

Jako první varianta při výběru bot k černému obleku, vás jistě napadne černá. A je to tak správně, černé společenské boty vypadají s černým oblekem nejlépe. Čím lesklejší obuv zvolíte, tím honosnějšího efektu dosáhnete.

Jestliže chcete černý oblek nějakým způsobem oživit, zvolte tmavě hnědé boty. Vybírejte ale pouze mezi tmavými odstíny.

Nudí vás klasické černé a tmavě hnědé boty? Buďte extravagantní a k černému obleku obujte monky v bordó odstínu. Určitě zapůsobíte a nikdo vás jen tak nepřehlédne.

Pamatujte, že pokud zvolíte jinou barvu než černou, efekt formálnosti se snižuje, což ovšem nemusí být nutně na škodu.

Šedý oblek

Ani zde neuděláte chybu, pokud zvolíte černou obuv. Opět bude výsledný efekt velmi elegantní, obzvlášť zkombinujete-li šedý oblek, černé boty a bílou košili.

K šedému obleku můžete bez problémů volit i boty hnědé. Bude ale záležet na odstínu šedé, ve které je váš oblek proveden. Máte-li tmavší odstín šedé, volte také tmavší odstín hnědé obuvi. V případě, že se účastníte méně formální společenské události, můžete sáhnout i po vínových botách.

Zásada číslo 4: K hnědému obleku nepatří černé boty

Doposud byla černá varianta možná u kteréhokoli obleku. Ale pozor! Zapomeňte na hnědý oblek a černé boty. Tato kombinace ve většině případů nedopadá dobře. K hnědému obleku si vyberte raději vínové boty anebo boty hnědé. Platí však, že boty by měly být vždy tmavší, než je samotný oblek.


Avatar

evazikova

Móda a kosmetika jsou mými koníčky. Ráda zkouším a testuji nekonvenční kosmetiku, která vychází ryze z přírodních produktů. O své zkušenosti se pak ráda dělím se čtenáři FashionMagazin.cz.