Přemýšlíte, čím si závěr zimy trochu zpříjemnit? Máme pro vás skvělý tip – oživte svou barvu vlasů pomocí aktuálně velmi oblíbené metody zvané Balayage. Nejedná se o razantní „zákrok“, takže netřeba obav z velkých změn. Balayage spočívá v přirozeně působícím prozáření vaší hřívy, což je vlastně ideální způsob, jak přivítat blížíce se jaro.

Balayage

Balayage je podobný způsob barvení jako ombré. Na rozdíl od ombré se ale nebarví jen konce vlasů, nýbrž celé prameny až do délky několika centimetrů nad kořínky vlasů. Přechod mezi tmavým odstínem u kořínků a světlejšími konečky pak v konečném efektu není tak ostrý a díky tomu vytvoříte přirozený a svěží dojem.

Chtěli bychom vás také upozornit, abyste tuto metodu rozhodně nezkoušely samy doma. S vysokou pravděpodobností byste nedosáhly takového výsledku, jako u kadeřníka. Říkáte si, co je těžké na tom obarvit konce vlasů a na vrchní část udělat pár melírů? Věřte, že aplikace metody balayage není tak snadná, jak se na první pohled může zdát!

Kadeřníci při aplikaci balayage dodržují přesné postupy, bez kterých by výsledný efekt nebyl takový. Ve zkratce je nutné nejprve obarvit konce vlasů do růžových podtónů, poté následuje kouřová blond a až v dalším kroku dochází k postupnému zesvětlování, dokud nedojde k efektu lesklých a přirozených vlasů s jedinečným odstínem, který dokáže vykouzlit jen balayage. Ještě byste si troufly na balayage svépomocí?

Jak často je potřeba navštěvovat kadeřníka?

Poté, co u kadeřníka aplikujete melír formou balayage, můžete si od dalších návštěv trochu odpočinout. Vaše vlasy totiž získají přirozený vzhled a vy tak tedy svého kadeřníka nemusíte vidět minimálně dva až tři měsíce, ne-li déle. Konečně tak můžete přestat počítat týdny od poslední návštěvy kadeřnictví a neustále kontrolovat odrosty.

Kolik stojí barvení metodou balayage?

Cena barvení metodou balayage patří k poměrně nákladným procedurám. Počítejte s cenami od 1 200 Kč až 1 500 Kč. Nejsou však výjimkou ani ceny nad 2 000 Kč.

 Foto: Pinterest.

Načítání...

Diskuze