Druhy parfémů a jak na ně

O tom, jak najít ten správný parfém pro vás a podle čeho jej poznat, jsme již psali minule. Abyste si vybrala parfém, který pro vás opravdu bude to pravé, musíte ze všeho nejdříve zjistit, jaký jste „typ“ a jaký druh vůně vám voní nejvíce. Poradíme v dnešním článku.

Květinové vůně

Květinového vůně jsou na trhu zastoupeny majoritně. Květiny a jejich krásná přírodní a přirozená vůně je bezesporu nejoblíbenější. Hlavními složky jsou především jasmín, fialka, růže, konvalinka, nebo ylang-ylang. Ve většině případů se jedná o dámské vůně, některé prvky jsou ale schované i v pánských parfémech. Nejznámější květinové vůně: Chanel no. 5, Paris – Yves Saint Laurent, Envy – Gucci.

Orientální vůně

Také milujete vůni vanilky, koření nebo santalového dřeva? Tyto vůně dostanou každého. Proto patří mezi nejoblíbenější složky orientálních vůní. Mezi další oblíbené kompozice patří ambra, kadidlo, káva nebo pražené oříšky. Orientální vůně bývají těžší a déle vydrží díky své výrazné vůni. Nejznámější orientální vůně: Coco – Chanel, Opium – Yves Saint Laurent nebo Obsession – Calvin Klein.

Dřevité vůně

Typ parfému, u kterého základní složkou tvoří různé druhy dřeva. Nejoblíbenější dřevité tóny jsou santalové dřevo, cedrové dřevo, růžové dřevo nebo vetiver. Dřevité vůně moho být dámské i pánské. Nejčastěji bývají v kombinaci s orientálními složkami. Tip: Už jste měli parfém, který je tvořen ze santalového dřeva a vanilky? Tuto kombinaci si zamilujete. Nejznámější dřevité vůně: Sensuous – Estér Lauder, Wild – Salvador Dalí.

Kam vůni nanést, aby vydržela co nejdéle?

Aby vaše vůně vydržela co nejvíce a vy jste ji cítila po celý den, je třeba vybrat správná místa, která jsou prokrvená. Nejčastěšji se parfémy nanáší na zápěstí, krk, za uši, nebo mezi prsty. U těžších orientálních nebo dřevitých vůní stačí vůni nanést pouze na zápěstí. POZOR! Méně je někdy více.

Foto: Pinterest, Facebook. 

 


Avatar

NikolKurkova

Oblékání je odrazem člověka - malý kousek z toho, kdo jste, je v tom, co máte na sobě (M. Jacobs). Můžete být každý den za někoho jiného a zároveň sami sebou. Tohle kouzlo na módě prostě miluji.