Tipy na decentní tetování

woman showing hear heart wrist tattoo

Tetování zná lidstvo už po tisíce let. V různých formách se tetování objevovalo už u prastarých civilizací. V moderní době je tetování způsob, jak si zvěčnit vzpomínku, silný zážitek nebo postoj k životu už napořád. Tetování ovšem nemusí mít vždy hluboký význam. Někomu se tetování prostě jen líbí, protože je to hezký ozdobný detail. Dodnes se ale setkáváme s rozporuplnými názory na tetování jako takové. Někomu zkrátka tetování sedí, jinému nikoliv.

Tetování a pravidla ve společnosti

Ještě před pár lety platilo, že během pracovního pohovoru je rozumnější tetování raději schovat – pokud to tedy bylo možné. Doba pokročila a společenské zvyklosti se naštěstí už posunuly.

I díky blogerkám a influencerkám, které si trend tetování velmi oblíbily, je nošení tetování jako módního doplňku naprosto běžné a v třeba zmíněném pracovním pohovoru by tento detail vůbec neměl hrát žádnou roli.

Pokud stále přemýšlíte nad tetováním a je to váš velký sen, ale přesto máte stále obavy z přijetí ve vašem okolí nebo ve společnosti obecně, pak zkuste začít pozvolna s trendem zvaným decentní tetování, kterého si ostatně nikdo nemusí ani všimnout. Pro vás bude mít i přes malý rozměr velký význam.

Menší tetování na místa, která nejsou tak viditelná

Cítíte se být svobodná jako pták? Máte milující rodinu, jste věrná, soucitná a hledáte tetování, které o tomto všem vypovídá? Pak je pro vás jako dělané tetování holubice.

Ať už zvolíte barevnou nebo typickou černou verzi, toto tetování nikoho neurazí. Pro větší výjimečnost ji můžete nechat vytetovat na místo, které není jen tak viditelné.

Foto: Shutterstock

Víra nade vše

Pro věřící je dokonalé tetování kříže. Toto tetování bývá čisté, decentní a jemné. Opět je vhodné na místo, které není viditelné. Přeci jen se jedná o náboženský symbol, ne módní doplněk.

Tetování dlouholetého přátelství

Slavíte se svou kamarádkou výročí pevného přátelství? Gratulujeme. Najít pravého přítele je v dnešní nepředvídatelné době velmi těžké.

Udělejte spolu něco šíleného a zaznamenejte si své přátelství napořád. Tetování značící dlouholeté přátelství existuje nespočet. Mezi nejoblíbenější patří malá srdíčka, které jsou téměř neviditelná.

two persons showing their hand tattoos
Foto: Unsplash

Místo prstýnku tetování

V posledních letech bývá stále oblíbenější tetování namísto snubního prstýnku. Nošení tohoto šperku může být někomu nepříjemné, především mužům, kteří na to nebývají až tak zvyklí. Proto stále více párů volí formu tetování. Nechávají si na levý prsteníček tetovat nápisy „always“, „married“ nebo kresbu prstýnku. Když navždy, tak navždy, ne?

Nápisy, které dodávají odvahu a připomínají vám, kým jste

Mezi další velmi oblíbené decentní tetování patří malé nápisy, které vypovídají o vaší povaze. Připomínají vám, kým jste a kým chcete být. Dodávají vám odvahu každý den. Už jen při pohledu na tetování vám mohou připomenout vaše postoje a hodnoty.

Vsaďte třeba na tetování s nápisem „be brave“ (buď odvážná), „be happy“ (buď šťastná) nebo životní mantru svahilských kmenů „hakuna matata“ (žádné starosti – žádný problém).

Tip: Zajímá vás metoda tetování bez použití tetovacího strojku? Přečtěte si článek o starobylém způsobu známém jako handpoke tetování.


Avatar

NikolKurkova

Oblékání je odrazem člověka - malý kousek z toho, kdo jste, je v tom, co máte na sobě (M. Jacobs). Můžete být každý den za někoho jiného a zároveň sami sebou. Tohle kouzlo na módě prostě miluji.