Tetování jako módní doplněk

Květinové vzory, zásadní data, nápisy, portréty, mazlíčci. Nápadů na tetování je nekonečno a každý si může vymyslet přesně to, co má pro něj význam. Je to trend, který se drží dlouhá léta a nejspíš jen tak nevymizí. Říká se, že ten, kdo si nechá udělat tetování, jen u jednoho nezůstane. Baví vás tetování? Tak čtěte dál.

Trendy tetování

Mnoho lidí se nechává inspirovat celebritami nebo influencery na sociálních sítích. Mnoho z nich se rádo chlubí svým tetováním. Z tetování pak vzniká trend, kterému podléhá obrovská spousta lidí a své idoly pak slepě kopíruje i v případě motivů.

Často se také stává, že co bylo trendy před lety, je za několik let absolutní pasé. Některé motivy po letech ztrácejí svůj význam a tudíž mnoho lidí sahá k odstranění nebo předělání tetování. Mezi nejznámější trendy tetování patří mandaly, lapače snů, ale také malá letadla, vlny nebo ptáci. Spousta tetovacích studií se ovšem rozhodlo tyto trendy bojkotovat a snaží se zákazníkům ukázat i jiné směry, kterými je možné se vydat.

Domácí mazlíčci

Tetování inspirovaná domácími mazlíčky jsou v dnešní době velmi oblíbená. Spousta lidí miluje své čtyřnohé kamarády natolik, že si je nechávají vytetovat, aby je měli navždy u sebe. Někdo si nechá svého mazlíčka vytetovat na hruď, kdy je tetování opravdu veliké a nepřehlédnutelné, jindy si mazlíčky lidé připomínají malým a minimalistickým tetováním v podobě tenisového míčku či tlapky.

Připravte se na kritiku

Někteří lidé tetování milují, ale můžete se setkat s lidmi, kteří tetováním doslova pohrdají. Ať už to jsou rodinní příslušníci, přátelé a nebo dokonce i zaměstnavatel (ano, bohužel i v dnešní době se najdou tací). Proto je důležité  dobře zvážit, zda si tetování nechat udělat či nikoliv. Vedle samotného tetování je samozřejmě nesmírně důležité i jeho umístění.

Myslete na roční období!

Tento bod je extrémně důležitý. Správné načasování vzhledem k ročnímu období není dobré podceňovat. Pokud chcete mít barvu tetování dlouho sytou, měli byste dodržovat doporučenou péči o čerstvé tetování. Léto a zimu byste měli rozhodně vyškrtnout z kalendáře! Tetování by se mělo vyhnout přímému slunečnímu záření a naopak je rovněž důležité, aby pokožka dýchala, což je v zimě díky vrstvám oblečení skoro nemožné.

Tetování v páru

Víte, že se svou drahou polovičkou vydržíte do konce života, nebo ve vašem srdci někdo zanechal kousek sebe a chtěli byste s ním sdílet tetování? Máte svatbu a nechcete mít obyčejné prstýnky? Jste s kamarádkou spřízněné duše a společné tetování musíte mít? Pokud jste si alespoň na jednu z otázek odpověděli ano, do společného tetování klidně jděte. Je to prokázání úcty a lásky k tomu druhému, tak proč si ji i takto neprokázat?

Foto: Pinterest, Unsplash.com.