Sama o sobě prohlásila, že dnes by nejspíš neuspěla. A možná je na tom i hodně pravdy, protože s dnešními “standardy” a definicemi krásy bychom o Claudii Schiffer skutečně možná ani neslyšeli. I tak ale zůstává v očích většiny jednou z největších legend modelingu devadesátých let.

Nevýrazná modelka z Německa, která to dotáhla na vrchol

Claudia Schiffer je jednou z modelek, které by v nabité konkurenci mohly vypadat opravdu nevýrazně a obyčejně. I tak to ale německá supermodelka dotáhla až do nejvyšších pater modelingového nebe.

Její příběh se začíná psát roku 1987, kdy si ji ředitel modelingové agentury při nevinném setkání vybírá jako svoje číslo jedna pro módní focení v Paříži. Fotografie až neuvěřitelnou rychlostí obletí svět a již zanedlouho se Claudia dostává i na obálky magazínu Elle.

Přesně tak začíná módní příběh hvězdy, o níž by ani Claudia sama neřekla, že vůbec někdy vzejde. Po focení pro Elle následovala celá řada dalších pracovních nabídek a jednou z největších se stala nabídka focení pro značku Guess v roce 1989 na němž netradičně vzestupu napomohla jak dráha modelky, tak i fotografky.

Od Guess po Chanel a filmové role

Původně nevinné fotografie pro Guess se ale staly doslova ikonickými snímky, které mimochodem používá módní značka až do dnešních dnů.

Věhlas získaný díky tomuto focení nakonec došel až k dalšímu lukrativnímu focení. Tentokrát se stala Claudia tváří značky Chanel. Módní návrhář Karl Lagerfeld si modelku natolik oblíbil, že dokonce otevírala i uzavírala jeho přehlídky.

Dnes už je Claudia Schiffer v zaslouženém modelingovém důchodu. To ale neznamená, že o ní není slyšet. Zahrála si například vlastní filmovou roli v romantickém vánočním snímku Láska nebeská a za půl minuty na plátně si vydělala v přepočtu neuvěřitelných šest milionů korun.

Diskuze

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments