Stylový crop top a batika? Nerozlučná dvojice, která je letos nesmírně trendy. Univerzální batika navíc sluší i zralým ženám

Batikovaná móda patří do nejznámějších módních trendů devadesátých let. Podobně jako jiní módní navrátilci devadesátek, jako například hojně kritizované ledvinky, je i batikovaný vzor tématem, který rozděluje módní svět na dva tábory. Co myslíte vy? Je batika nadčasový trend nebo ji považujete za módní faux pas?

Veselý trend, který nepřestane bavit

Milovníci batiky jsou názoru, že se jedná o veselý trend, který je zároveň nadčasový a jen tak nepřestane bavit. V letošním roce se řada módních značek rozhodla batikou osvěžit své modely, a tak není problém narazit v řadě e-shopů na elegantní a stylové kousky, kde hlavní roli hraje právě batika. Pravda je taková, že batika se skvěle kombinuje a má schopnost dokonale oživit každý kousek oblečení.

Batiku do své nabídky letos zařadily i taková esa, jako je například Dior nebo Prada. Pro svou originalitu ji vyhledává také mnoho celebrit, jmenovitě třeba slavná modelka Hailey Bieber, která jeden takový outfit vložila na svůj instagram dokonce už takřka před dvěma lety. I to naznačuje, o jak nadčasový trend se jedná

V módě je prostor pro každého, dokonce i pro batiku. Pojďme ji dát šanci a zkusit si zahrnout do našich outfitů. Máme pro vás pár tipů, jak ji stylově nosit.

Držte se pravidla: málo je někdy více

Batikovaný vzor je opravdu výrazný a pro svou barevnou kombinaci výrazných odstínů budete zajisté nepřehlédnutelné. Přesto se raději držte při zemi a zakomponujte do vašeho outfitu pouze jeden kousek v tomto vzoru. Zbylou část outfitu zvolte v neutrálních barvách. Jedině tak docílíte správného kontrastu.

Batikované boho šaty vás překvapí

Možná blouzníte z vysokých letních teplot a možná se vám batika skutečně zalíbila. Pokud zvítězily sympatie k tomuto vzoru, můžete vsadit například na dlouhé boho batikované šaty, které jsou must have každého léta a letošek není výjimkou. Tento trend sluší zejména zralejším dámám.

Vyzkoušejte batikované letní šaty ideálně k dovolenkovým radovánkám. Vyrazte k moři v těchto stylových šatech a budete královnou celého pobřeží. A pokud si je vezmete později večer na romantickou večeři, váš partner na vás jistě bude chtít oči nechat.

Tip: Vybírejte takové, které mají výrazný rozparek, ten dodá celému looku šmrnc.

Na léto je batika jako stvořená

Batika vyniká skvěle v letním období. Zkuste outfit tvořený batikovaným crop-topem s kráťoučkými kraťasy. Tento outfit sluší nejvíce mladším ročníkům, je totiž velmi uvolněný a zároveň odvážný. Jste-li milovnicí trendu „boyfriend’s jeans“, pak tento trend zkombinujte s batikou a získáte opravdu exkluzivní look, se kterým zaujmete každého.

Co na tento trend říkáte vy? Dejte vědět v komentářích váš názor!

Zdroj info: autorský článek.