Triky v barvení vlasů, díky kterým bude řídký porost působit jako z pralesa

Řídké vlasy jsou nepříjemný problém, který může mít mnoho příčin – zdravotní komplikace, genetické dispozice, špatná péče o vlasy, časté používání chemikálií v přípravcích apod. Naštěstí má tento problém také řadu řešení. Správně zvolenou barvou můžete zajistit, že vaše vlasy budou opticky hustější, což vypadá lépe a konec konců, zvýší to i vaše sebevědomí.

Ženy, které se potýkají s problémem jemných a řídkých vlasů, se velmi často barvení vlasů vyhýbají obloukem. Nechtějí své už tak ne zrovna zdravě působící vlasy zatěžovat další chemií, bez které se barvení vlasů neobejde. A je to na jednu stranu zcela logické.

Jenže na stranu druhou se tyto ženy pak často připravují o možnost, dosažení efektu husté hřívy, i když zrovna hustými vlasy nedisponují. Jednou z cest je zvolit správný střih pro řídký objem a druhou cestou je si dopomoci s barvami. Ideál je samozřejmě zkombinovat oba principy. A na to se dnes podíváme.

Efekt hustých vlasů? Zajistíte jej tzv. konturováním

Pojem konturování známe všichni více než dobře ze světa make-upu, konturování vlasů ovšem funguje na docela podobném principu. Využívání světlé a tmavé barvy k utvoření lichotivého vzhledu a navození efektu push-and-pull s odlesky a stíny dodá účesu konečný rozměr. Jinými slovy: Už žádná jednolitá barva!

Jakýkoliv vlasový styl v jedné barvě okamžitě způsobuje, že vlasy budou působit plochým dojmem postrádající rozměr.

Klíčem je pohrát si s barvou tak, že světlé, střední a tmavé odstíny spolu harmonicky souzní a výsledný efekt je pak plastický a hloubkový, což je přesně to, čeho chcete docílit.

Například světle hnědé vlasy lze vylepšit kombinací melíru a lowlightu. Rozjasněná barva, jako je zlatá blond, dokáže hotové zázraky, když ji aplikujete na prameny kolem obličeje. Podobně sytá barva – jako je kaštanová nebo karamelově hnědá – může vytvořit stínový efekt, který evokuje hloubku a hustotu.

Držte se co nejblíže svému přirozenému odstínu

To platí zejména v případě, kdy máte světlé vlasy a rozhodnete se je obarvit do tmavých tónů. Jestliže máte řídké vlasy, toto není správná cesta. Světlé odrosty mohou vytvořit iluzi, že máte na hlavě lysá místa.

Tmavovlásky by se naopak měly vyhnout zesvětlování, které vlasy poškozuje a působí jejich další řídnutí.

Obraťte se na profesionály

Místo domácího barvení se raději obraťte na profesionálního kadeřníka, který vám mimo jiné poradí, jak o vlasy následně po barvení pečovat. Doporučí vám také vhodnou kosmetiku a kvalitní značky barev. Na obyčejné barvy z drogerií raději zapomeňte.

Zdroj info: autorský článek.


Avatar

veronikavankova

Každý o mně ví, že miluji módu. Ještě více ale miluji o ní psát. Zabývat se luxusními značkami a návrháři, to je přesně moje parketa!