Jaký účes zvolit pro jemné a řídké vlasy

Mít husté vlasy je snem každé ženy, ale ne ke všem dámám byla příroda štědrá. Naštěstí existují vychytávky vlasové kosmetiky a účesy, které řídké a jemné vlasy k bohatosti probudí.

Pokud si nevíte s úpravou řídkých a jemných vlasů rady, obraťte se na svého kadeřníka. Nejste i tak spokojeny? Navštivte vlasové stylisty, kteří si s účesem pohrají a poradí, jak se o kadeře starat.

Foto: Depositphotos.com

Krátký, anebo dlouhý střih?

Ženy s jemnými či řídkými vlasy se nechají záměrně stříhat tak zvaně na kluka, ale je to zbytečné! Vždyť každá dívka prahne po dlouhých vlasech anebo aspoň po mikádu!

Klíčem k úspěchu je dokonalý střih. Nezapomínejte však na to, co sluší jednomu, nemusí pasovat druhému. Obecně však platí pravidlo kvalitního střihu, jen tak se vlasům přidá na objemu a účes bude bohatý. Někdy stačí vyfoukat vlasy kulatým kartáčem a začít hezky od temene hlavy. Dobrým tipem jsou natáčky na suchý zip. Vlasy po nich nich budou nadýchané. Posléze je nutné vytvarovat účes vlasovými přípravy, jen tak účes déle vydrží. Na druhou stranu se to nesmí s pěnou, gely a laky přehánět, pak vznikne nevzhledná slepenina. V tomto ohledu je chytré používat přípravky bez alkoholu, jež obsahují bublinky pro nadzvednutí vlasů!

Pohrajte si!

Foukání je pro řídké a jemné vlasy účinné, ale klidně použijte i žehličku či kulmu na vlasy a vlásky si obraťte opačným směrem, než jste zvyklé! Od věci není ani mírný rozcuch. Nikdy si nedělejte pěšinku uprostřed hlavy, preferujte ofinu a patku anebo rozdělení vlasů cik cak!

  1. Vsaďte třeba na mikádo s ofinou. Hned od temene hlavy vlasy podpořte natáčkami, kulmou. Tak získáte vytoužený objem.
  2. Pakliže milujete krátké střihy, postupujte stejně jako v předchozím bodě, jen si dopřejte vystříhanou zadní stranu hlavy a boky za ušima.

I z řídkých a jemných vlasů se dá vytvořit báječný účes, stačí zapojit fantazii a inspirovat se třeba světovými celebritami!