V létě je mnohem snazší i intuitivní sáhnout po veselých vzorech i lehce provokativních barvách či dekorech. Ale ani v časech zimních či časně jarních si svůj šatník nemusíte obléci jen do usedlejších tónů. I když je šatník dam a pánů je na v zimě usedlejší, konzervativnější a vyladěný do zemitých a střídmých barev, letošní zima velí volit změnu! Mnohdy totiž stačí malá změna, drobný doplněk, který váš zimní outfit dokonale podtrhne a barevně vyladí k naprosté dokonalosti, veselosti. A posílí vaše sebevědomí.

Růžová není barvou jenom pro malé slečny

S růžovou barvou je občas potíž. Je jí totiž často přičítán jepičí život – dovolit si jej prý mohou jen malé princezny či slečny. Opak je však pravdou! Samozřejmě vám nebudeme radit, abyste se od zítřka začaly oblékat jako růžová Barbie, ale jemnou růžovou barvu do svého šatníku můžete s rozumem směle zařadit!

barvy-ktere-ovladnou-zbytek-zimni-sezony-12
barvy-ktere-ovladnou-zbytek-zimni-sezony-18

Jemné odstíny růžové barvy přidávají ženám i starším dámám na něžnosti. Jen si vezměte anglickou královnu! Nejen ona ví, že světle růžová barva je velice decentní, jemná a dodává na ženskosti. Stačí si pořídit v těchto tónech blůzku, košili, sukni, kalhoty nebo kabátek a zbytek outfitu doladit s bílou, džínovou či černou barvou.

Červená umí rozproudit krev v žilách

Barva plná života, temperamentu i lehké provokace – to je bezesporu červená barva. I ta patří k podzimu – vždyť nejen listy stromů se vybarvují právě do této barvy. Červená barva je smyslná, vášnivá a nepřehlédnutelná. V jejím objetí tak budete i vy pro své okolí vždy v centru dění. Červená barva je skvělým příkladem, že někdy stačí málo a můžete získat mnoho. Stačí totiž zvolit doplňky v červené barvě. A máte vyhráno. Kabelka, červený pásek, červené kotníčkové botky, ale i lak na nehty či rtěnka podtrhne váš podzimní outfit. Nebojíte-li se být vidět, pak se rozhodně nebojte červeného kostýmku, skládané červené sukně či červených kalhot.

barvy-ktere-ovladnou-zbytek-zimni-sezony-06
barvy-ktere-ovladnou-zbytek-zimni-sezony-04

Zelená si i se zimou notuje

Barva přírody, která ve skutečnosti ani v zimě neusíná, nemůže chybět ani ve vašem podzimním šatníku. Zvolíte-li zemité odstíny zelené, budete s podzimní přírodou dokonale ladit. Sáhnout můžete i po jemně zelenkavé barvě, která si obzvláště s podzimním kabátkem či sakem dokonale notuje. Zelená barva se skvěle hodí také při výběru svetříku, roláku či teplejší sukně. A ani džíny v jejím podáním rozhodně nebudou působit nudně.

barvy-ktere-ovladnou-zbytek-zimni-sezony-05
barvy-ktere-ovladnou-zbytek-zimni-sezony-07

Foto: H&M, ZARA, Unsplash.com.

Načítání...

Diskuze