Barvení obočí: krok za krokem k dokonalému efektu ✔️

Pokud patříte mezi typy s nevýrazným obočím, nejspíš se neobejdete bez každodenních úprav a zvýraznění. Pokud chcete změnu a méně náročnou údržbu, bude pro vás vhodná stále oblíbenější varianta s možností trvalého obarvení obočí. Možnosti se vám nabízejí hned dvě. Buď vyrazíte do kosmetického salonu, nebo to můžete zkusit zvládnout svépomocí z pohodlí domova.

Barvení obočí u kosmetičky

Nejsnazším způsobem, jak dosáhnout perfektně upraveného a nabarveného obočí, je profesionální úprava od kosmetičky. Odborníci z kosmetických salonů dokáží zharmonizovat barvu obočí s vašimi vlasy zcela jistě nejlépe. K tomu se používá světle či tmavě hnědá, popřípadě černá barva. Jaký je obvyklý postup v profesionálních salonech?

Kosmetička nejprve odlíčí oko a důkladně odmastí obočí. Bude-li třeba, vytrhá vám nadbytečné chloupky. Následně se nanáší barva pouze na chloupky s tím, že se zachovává požadovaný tvar. Jakmile uplyne doba působení, přebytečná barva se důkladně smyje vlažnou vodou a vše se dočistí tonikem.

Barvy používané v salonu jsou mnohem intenzivnější a zároveň vám na obočí vydrží déle než barvy určené k domácímu použití. Barva se zpravidla vymyje po 1-2 měsících. Celá procedura nezabere víc jak 30 minut. Cena této procedury není nákladná – vystačíte si s částkou okolo 100 Kč.

Barvení obočí doma? Žádná věda

Jak už bylo zmíněno, barvení obočí zabere maximálně půl hodinky. Připravte si:

  • barvu na obočí
  • oxidant
  • aplikační štěteček nebo vatovou tyčinku
  • mističku pro smíchání barvy
  • ochranný krém
  • odstraňovač skvrn z kůže
  • roztok pro odstranění mastnoty.

Co je zcela stěžejní, je správný výběr barvy. Rozhodně se vyhněte na první pohled velmi lákavé představě, že na obočí použijete zbytek barvy použité na vlasy. Tato barva je mnohem agresivnější a dráždivější, tudíž by mohla obočí i citlivou pokožku kolem něho spálit. Z toho důvodu vybírejte pouze barvu přímo určenou k barvení obočí.

Rozdíl mezi profesionálním a domácím barvením je také v používaných barvách, které jsou dostupné pro běžné domácí barvení a pro profesionální barvení. Profesionální barvení využívá oxidačních barev, které dokáží proniknout do struktury kutikul chloupků, přičemž barvení je hloubkové a výsledek bývá velmi sytý. Peroxid ovšem poškozuje chloupky podobně, jako je tomu v případě barvení vlasů. Pro domácí užití se tyto barvy ani neprodávají.

Jaký odstín zvolit?

Při volbě barvy na obočí vycházejte z odstínu vaší pokožky, přirozené barvy vašeho obočí a barvy vlasů. Chcete-li vypadat přirozeně, barva obočí by měla být o několik stupňů tmavší, než váš odstín vlasů. Dobrou pomůckou je pokusit se trefit barvou do nejtmavších odstínů vašich vlasů.

Barvení obočí doma – postup

  1. V prvé řadě je třeba obočí očistit pleťovou vodou či zmiňovaným odstraňovačem mastnoty. Rovněž je důležité, aby obočí bylo před aplikací barvy suché.
  2. Následně pokožku kolem obočí potřete ochranným krémem nebo vazelínou, neboť tím předejdete nežádoucímu zabarvení.
  3. Namíchejte si barvu dle pokynů výrobce. Zpravidla si vystačíte s 2 cm barvy a 10-20 kapkami oxidantu.
  4. Jakmile dosáhnete požadované krémové konzistence, nanesete barvu pomocí tyčinky nebo štětečku na obočí a to v silnější vrstvě ve směru růstu chloupků.
  5. Nechte působit 5-10 minut a vlhkým vatovým tamponkem barvu setřete. Pokud máte obočí řidší, barva se lehce vpije i do kůže. Proto pak není třeba prázdná místa vyplňovat make-upem.
Foto: Shutterstock

V případě, že se vám zdá barva málo výrazná, můžete ji nanést znovu. Takto nabarvené obočí vám vydrží zhruba 2-3 týdny. Z toho vyplývá, že dobarvovat můžete vždy po měsíci.

Barvy určené pro domácí barvení obočí fungují na jiném principu, než profesionální barvy. Nedochází k hloubkovému strukturálnímu vniknutí pigmentu, ale pouze k barevnému „obalení“ chloupků, což v konečném důsledku dokáže chloupkům vnuknout dojem hustšího porostu.

TIP: Chcete-li osvěžit své obočí ještě více, zkuste zkombinovat barvení obočí s aktuálním trendem laminace obočí.


Avatar

Agáta Eismannová

Jsem trochu snílek, trochu módní nadšenec, trochu romantik, trochu cynik. Zajímám se o zdraví a krásu, zejména o zevní péči o naše tělo. Není mi ale lhostejné ani to, co do svého těla dostávám skrze potraviny. Ráda předávám své vědomosti a zkušenosti i z oblasti zdravé výživy.