Laminace obočí je hitem instagramu. Proč je tento trend tak oblíbený?

Téměř každá žena touží po tom, aby její obočí bylo dokonalé. Aby mělo lichotivý tvar, bylo husté, výrazné a nemuselo se každý den zdlouhavě upravovat. A s tím vším by vám mohla pomoci laminace obočí, která je v současné době velkým trendem. Bez ohledu na to, zda je vaše obočí řídké, nebo naopak nepoddajné a nedokážete ho zkrotit, laminace obočí je skvělé řešení.

Co je laminace obočí?

Laminace obočí je inovativní technika, která se k nám dostala z Ruska [1]. V podstatě by se dalo říct, že se jedná o „trvalou“ na obočí.

Laminace je zcela bezbolestná. Díky laminaci si zajistíte dlouhotrvající jednotný tvar vašeho obočí. Účinek fixace tvaru obočí závisí na kvalitě provedení. Typicky však hovoříme až o dvou měsících trvání.

Laminace vám nejenže pomůže s udržením jednotného tvaru, ale vaše obočí bude po laminaci vypadat hustší a objemnější. Záleží už na vás, jaké máte preference.

Foto: Shutterstock
Hashtag #browlift – jak se také tato metoda v angličtině nazývá – má jen na instagramu více než 1.200.000 příspěvků!

Jak probíhá laminace obočí

Laminace obočí má dvě fáze:

  1. Vlastní proces laminace začíná vyčesáním a narovnáním chloupků pomocí speciálního keratinu na obočí. Tento keratinový krém pomůže kosmetičce upravit neposedné chloupky do správného tvaru.
  2. V druhé fázi se na obočí aplikuje výživný olej, který zabrání podráždění či vysušení pokožky. Během laminace je možné také obočí obarvit, vyplnit či protrhat.

Důležité je, abyste se 24 hodin po aplikaci vyhnula kontaktu s vodou.

Foto: Shutterstock

Výhody a nevýhody

Výhodou laminace je bezbolestná a rychlá aplikace, která zabere přibližně hodinu vašeho času. Obočí bude po aplikaci vyživené, upravené a vy si navíc odpočinete v pohodlném křesle v kosmetickém salónu.

I přesto, že je laminace neinvazivní formou úpravy obočí, můžete se setkat s vedlejšími účinky. Taková rizika souvisí převážně s podrážděním pokožky.

Citlivou pokožku se sklonem k ekzému mohou podráždit chemické produkty používané k úpravě struktury obočí. Nežádoucí účinky se tak mohou objevit v okolí obočí ve formě zarudnutí, svědění, či odlupování pokožky.

Předejít nežádoucím účinkům můžete tak, že budete vaše obočí pravidelně hydratovat. Doporučuje se dodržovat odstup 6 týdnů mezi aplikacemi.

Foto: Shutterstock

Kolik stojí laminace obočí?

Laminace obočí vaši peněženku nezruinuje. Ceny se v salónech pohybují už od 500 Kč, maximálně však do 1000 Kč. Ceny se budou lišit v závislosti na tom, kdo ošetření provádí, a zda účtuje příplatek za doplňky, jako je třeba tónování.

Laminace obočí doma

Laminaci si můžete vyzkoušet i doma. Výsledek sice nebude dokonalý jako ze salónu, ale i tak můžete dosáhnout dobrého výsledku.

Nejdůležitější je, aby vaše obočí bylo dokonale čisté. Doporučuje se po dobu 48 hodin vyvarovat se aplikaci jakéhokoli přípravku na obočí.

Co budete potřebovat?

K laminaci obočí můžete přistoupit jako profesionál. Využít můžete běžně prodávaných profesionálních sad na domácí laminaci obočí, kde se ceny pohybují okolo 500 Kč až do 2000 Kč. Tyto sady disponují speciálním kartáčkem na pročesání obočí, aplikačním štětečkem, neutralizérem a fixačním lepidlem.

Použití profesionálních sad z pohodlí domova

  1. Obočí očistěte a odstraňte z něj mastnotu za pomocí odličovače očí a vaší oblíbené micelární vody.
  2. Gumovým kartáčkem pročistěte obočí a dodejte mu požadovaný tvar.
  3. Aplikujte permanentní fixační krém na jednotlivé chloupky ve směru vyčesání.
  4. Odstraňte přebytečný fixační krém za pomocí suchého vatového tamponku. Nechte zaschnout cca po dobu 5 minut.
  5. Aplikačním štětečkem naneste neutralizér podobně, jako v kroku 3. Nechte působit opět cca 5 minut.
  6. Vlhkým vatovým tamponkem odstraňte přebytečný neutralizér.

V dalším kroku můžete přistoupit k případnému barvení obočí.

Foto: Shutterstock

Zjednodušená laminace obočí z pohodlí domova za použití mýdla

Na laminaci obočí je krásné to, že si ji můžete vyzkoušet naprosto neinvazivně a bez chemie z pohodlí domova. Nevýhodou je daleko kratší doba trvání, ale výhoda možnosti vyzkoušení si této techniky určitě toto negativum přebije.

Základní ingredience na domácí laminaci je tzv. vosk na obočí, který koupíte v každé drogerii. Pokud doma vosk nemáte, postačí vám i fixační mýdlo na obočí a nebo dokonce i klasické tuhé mýdlo. Ne nadarmo se této technice přezdívá také „soap brows“. Dále budete potřebovat už jen zubní kartáček.

Postup zjednodušené laminace z pohodlí domova

  1. Nejprve si kartáček navlhčete a poté s ním párkrát přejeďte po mýdle. Tím na něj aplikujete dostatečné množství mýdla, které postačí k dalšímu kroku.
  2. Kartáčkem začněte vyčesávat všechny chloupky směrem vzhůru. Vyčesávejte tak dlouho, dokud nebudete s výsledným tvarem spokojená.
  3. Pak už stačí nechat zaschnout. Mýdlo obočí krásně zafixuje a máte hotovo!

Zdroje:

  1. https://www.allure.com/story/brow-lamination-trend-photos

Avatar

evazikova

Móda a kosmetika jsou mými koníčky. Ráda zkouším a testuji nekonvenční kosmetiku, která vychází ryze z přírodních produktů. O své zkušenosti se pak ráda dělím se čtenáři FashionMagazin.cz.