Spodní prádlo je základ každého našeho outfitu. Pokud ale jde o jeho nošení, není to téma, o kterém bychom se chtěly bavit s někým jiným. Jsou totiž věci, které neřešíme ani s kamarádkami.

Většina z nás považuje spodní prádlo za samozřejmost, zároveň jej ale vnímá jako něco intimního a soukromého. Co když vám ale hlavou běhají otázky, na které se nemáte koho zeptat, ale přesto byste na ně chtěly znát odpověď?

Spaní v podprsence: ano nebo ne?

Pokud jste někde četly nebo zaslechly, že ženy, které spí v podprsence, mají déle pevná prsa, jež dokonale drží svůj tvar, pak věřte, že to by je jeden z mnoha mýtů.

Spaní v podprsence nemá na dřívější nebo pozdější povadlost ňader žádný vliv. Na otázku, zda můžete či nemůžete v podprsence spát, neexistuje jednoznačná odpověď. Pokud je spodní prádlo pohodlné, klidně v něm spěte. Pozor ale na podprsenky, které by mohly podráždit pokožku nebo dokonce zpomalit krevní oběh.

Jedny kalhotky dva dny po sobě: je to průšvih?

Už jako malé děti nás rodiče učí, že spodní prádlo (zejména kalhotky) se mají nosit každý den čisté. Co když se ale dostanete do situace, která vás donutí mít na sobě jedny kalhotky dva dny po sobě? Je to opravdu takový průšvih?

Zde záleží především na stavu spodního prádla.  Jsou-li kalhotky čisté, nic se nestane, pokud je budete mít na sobě dva dny za sebou, předsudky hoďte za hlavu, když to prostě jinak nejde. Stejné kalhotky byste si ale neměly brát dva dny za sebou kupříkladu poté, co absolvujete náročný trénink, při kterém se hodně zapotíte – vlhko by mohlo vést k infekci.

Jaké množství spodního prádla je tak akorát?

Stačí vám jedna podprsenka a sedm kalhotek na týden? Nebo je zapotřebí mít v šatníku větší množství spodního prádla?

Ani na tuhle otázku nelze odpovědět jednoznačně. Záleží totiž na tom, jak často perete špinavé prádlo, roli hraje i skutečnost, zda chodíte cvičit a tím pádem spodní prádlo měníte častěji, nežli jen jednou denně. Obecně se doporučuje mít k dispozici alespoň dvoutýdenní rezervu, kdyby náhodou, ať máte z čeho brát.

Foto: Pexels.com.

Líbil se ti článek?

Sdílej ho s přáteli
TwitterFacebookWhatsAppLinkedInPinterest
Načítání...

Diskuze