Zlato jako módní doplněk. Jak jej nosit a nepůsobit lacině?

Existují dva tábory – fanoušci zlata a fanoušci stříbra. Do jakého tábora patříte vy? Pokud jste spíše milovnicí stříbra, pak si nezapomeňte přečíst náš článek s tipy, jak vkusně nosit stříbro. Pokud ale patříte do zlatého tábora, čtěte dál. I pro vás totiž máme připravené tipy, jak stylově nosit zlato.

Správné barevné kombinace jsou základem

Ačkoliv současné extravagantní módní trendy dovolují už téměř vše, existují barevné kombinace, které ke zlatým prvkům v outfitech nejsou úplně vhodné. Takovou barvou jsou například různé odstíny růžové. K této barvě raději vsaďte na stříbro.

Naopak jiné barevné kombinace vyžadují „must have“ přítomnost zlatých prvků. Základem je samozřejmě nadčasová černá, která v kombinaci se zlatem tvoří to pravé potěšení. Především pak pokud je oživená o smyslnou červenou. Pokud toužíte po něžné eleganci, pak vsaďte na čistou bílou, která působí sice nevýrazně, v kombinaci se zlatými prvky a opět červenými prvky (např. červené rty) budete k nakousnutí!

Zlato je ale vhodné i k jiným barvám! Skvěle padne k různým odstínům zelené, modré, ale i korálové nebo béžové. Uvidíte sama, že s přítomností zlatých prvků v kombinaci s těmito barvami získá váš outfit ten správný šmrnc.

Kabelka se zlatem jako základ šatníku

Milujeme nadčasovost a jednoduchost. Ale to vy víte! Pokud to máte stejně, pak jistě uznáte, že jedním ze základních kousků v šatníku, který oživí absolutně každý outfit je černá kabelka se zlatými prvky. Co říkáte? S tímto kouskem si můžete obléknout pouze boyfriend džíny a basic bílý top a přesto budete působit jako módní ikona.

Stylovější sourozenec zlata

Pokud vám zlato jako takové přijde okoukané a toužíte po něčem, co je jemnější a originálnější, pak jednoznačně zvolte rose gold. Růžové zlato působí luxusnějším dojmem a zároveň vás nepřestane bavit. Velkou předností tohoto jedinečného odstínu je skutečnost, že se dá také hravě kombinovat se stříbrem. Což vám vyřeší mnoho starostí s výběrem perfektního outfitu.

Foto: Shutterstock

Zlato je nejtradičnějším materiálem, který se v módních doplňcích tvořených ze šperků vyskytuje. Zlato milovaly ženy už v dávných civilizacích a milujeme jej dodnes. Dnes však platí, že méně je více. Se zlatem to tedy nepřehánějte, nechcete-li působit jako kolotočáři nebo dívčiny z jihoamerických telenovel.

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments