Zemřela legendární Stella Tennant

Pouhé dva dny před Štědrým dnem svět obletěla velice smutná zpráva. Ve věku padesáti let náhle zemřela módní legenda Stella Tennant, kterou si celý svět pamatuje jako modelku a nebývalou osobnost, jejíž charisma uchvátilo nejen slavného Karla Lagerfelda.

View this post on Instagram

A post shared by AN | 8TH (@an8th)

Modelka s modrou krví a vysokoškolským titulem

Psalo se 17. 12. 1970. V malebném Londýně se manželům Tobiasi Tennantovi a Lady Emmě Cavendish, která je potomkem vévody z Devonshiru, narodila dcera Stella. Byla vychovávána na farmě ve Newcastletonu ve Skotsku, kde prožila nádherné dětství a navštěvovala zdejší základní školu. Studia zakončila na univerzitě Winchester School of Art, kde vystudovala sochařinu.

Okouzlila nejen Karla Lagerfelda

V roce 1993 se Stella objevila na titulní straně italského Vogue. Tehdy nosila kroužek v nose, což bylo v té době velice neobvyklé. Odmítala si jej pro účely focení sundat.

Později ji Karl Lagerfeld jmenoval tváří módního domu Chanel. Předváděla například pro značky Shiatzy Chen, Bill Blass, Dior nebo Chanel a objevila se v kampaních značek Calvin Klein, Hermès nebo například Burberry.

Náhlé úmrtí

Stella zemřela 22. 12. za dosud nevyjasněných okolností. Policie neshledala nic podezřelého a vyloučila cizí zavinění.

Zpráva o úmrtí módní legendy zarmoutila celý svět. Smutek vyjádřila řada významných osobností, především že světa módy, například Stella McCartney, Victoria Beckham, Donatella Versace a mnoho dalších.


Avatar

veronikavankova

Každý o mně ví, že miluji módu. Ještě více ale miluji o ní psát. Zabývat se luxusními značkami a návrháři, to je přesně moje parketa!