Pouhé dva dny před Štědrým dnem svět obletěla velice smutná zpráva. Ve věku padesáti let náhle zemřela módní legenda Stella Tennant, kterou si celý svět pamatuje jako modelku a nebývalou osobnost, jejíž charisma uchvátilo nejen slavného Karla Lagerfelda.

Modelka s modrou krví a vysokoškolským titulem

Psalo se 17. 12. 1970. V malebném Londýně se manželům Tobiasi Tennantovi a Lady Emmě Cavendish, která je potomkem vévody z Devonshiru, narodila dcera Stella. Byla vychovávána na farmě ve Newcastletonu ve Skotsku, kde prožila nádherné dětství a navštěvovala zdejší základní školu. Studia zakončila na univerzitě Winchester School of Art, kde vystudovala sochařinu.

Okouzlila nejen Karla Lagerfelda

V roce 1993 se Stella objevila na titulní straně italského Vogue. Tehdy nosila kroužek v nose, což bylo v té době velice neobvyklé. Odmítala si jej pro účely focení sundat.

Později ji Karl Lagerfeld jmenoval tváří módního domu Chanel. Předváděla například pro značky Shiatzy Chen, Bill Blass, Dior nebo Chanel a objevila se v kampaních značek Calvin Klein, Hermès nebo například Burberry.

Náhlé úmrtí

Stella zemřela 22. 12. za dosud nevyjasněných okolností. Policie neshledala nic podezřelého a vyloučila cizí zavinění.

Zpráva o úmrtí módní legendy zarmoutila celý svět. Smutek vyjádřila řada významných osobností, především že světa módy, například Stella McCartney, Victoria Beckham, Donatella Versace a mnoho dalších.

Diskuze

2 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

…narkomani umírají max. tak v padesáti…

Tak kolik let ti ještě schází ?