Zemřel Karl Lagerfeld (1933 – 2019)

Ikonický módní návrhář, který svou prací inspiroval celé generace, dne 19. 2. 2019 zemřel. Karl odešel v nočních hodinách v Pařížské nemocnici. Kreativní ředitel značky Chanel se již v letošním lednu neúčastnil Chanel’s haute couture v letošním lednu. Důvod neúčasti byl zdůvodněn Karlovou únavou. Stalo se tak vůbec poprvé, kdy se Karl neúčastnil své módní přehlídky.

Karl je ikonickou legendou i díky jeho nezaměnitelnému tmavému obleku, bílé košili, dlouhým šedivým vlasům sepnutým nejčastěji v culíku a černým brýlím, které Karla doprovázely na každém kroku. Jeho typická podobizna je také ústředním motivem řady módních kousků jeho vlastní značky Lagerfeld.

Důvod úmrtí věhlasného původem německého módního návrháře doposud nebyl zveřejněn. Spekuluje se o těžké nemoci, s níž prohrál svůj boj.

Připomeňme si v krátkosti nejdůležitější životní milníky Karla Lagerfelda

  • Karl se narodil v Hamburku v roce 1933 původem švédskému otci a německé matce.
  • Spolupracoval s nejznámějšími módními domy na světě – působil v Chloé, Fendi a v neposlední řadě samozřejmě v Chanelu, se kterým spolupracoval od roku 1982 až do své smrti.
  • V roce 2004 navrhl kostýmy pro celosvětové koncertní turné Madonny, následně spolupracoval i s Kylie Minogue.
  • Podílel se také na kolekcích značky H&M.
  • Je považován za jednoho z nejvlivnějších módních návrhářů 20. století.

Rest in Peace, Karl.

Foto: Facebook, Instagram, Karl.com.


Avatar

Agáta Eismannová

Jsem trochu snílek, trochu módní nadšenec, trochu romantik, trochu cynik. Zajímám se o zdraví a krásu, zejména o zevní péči o naše tělo. Není mi ale lhostejné ani to, co do svého těla dostávám skrze potraviny. Ráda předávám své vědomosti a zkušenosti i z oblasti zdravé výživy.