Každoročně sestavovaný žebříček největších módních metropolí na světě má za úkol přiřadit tomu nejlepšímu městu komerčně velmi lákavé přízvisko hlavní město módy pro daný rok. Kdo se letos objevil v TOP desítce? A najdeme někde i česká velkoměsta?

NY

Prestižní žebříček je sestavován společností Global Language Monitor, která monitoruje světové trendy, přehlídky i módní dění v jednotlivých metropolích a na základě těchto a mnoha dalších atributů pak vzniká nejprestižnější žebříček „módního ohodnocení“, který jednotlivá města mohou získat.

Žebříček TOP 25 módních metropolí 2014

Pořadí Město
1 New York
2 Paříž
3 Londýn
4 Los Angeles
5 Barcelona
6 Řím
7 Berlín
8 Sydney
9 Antverpy
10 Šanghaj
11 Tokio
12 Milán
13 Florencie
14 Madrid
15 Sao Paulo
16 Petrohrad
17 Moskva
18 Singapur
19 Miami
20 Hong Kong
21 Praha
22 Nové Dillí
23 Krakov
24 Varšava
25 Dallas

 

Aktuální žebříček za rok 2014 odsunul evropské špičky o několik příček níže, než bylo v minulých letech zvykem. Příjemné pro nás je, že v rámci České republiky se naše hlavní město Praha posunula o neuvěřitelných 24 příček vzhůru a už jen jedna příčka Prahu dělí od první dvacítky. Praha je také nejvýše postavené evropské město z bývalého východního bloku (nepočítáme-li Ruský Petrohrad a Moskvu).

A co tento žebříček znamená pro nejvýše postavené metropole? Světové značky fokusují své aktivity právě do těchto metropolí, je to příval nejprestižnějších módní událostí na světě, je to důvod k otevírání nových butiků, jsou to místa, kam se stěhují největší světoví návrháři a právě zde se pak rodí trendy, které pak hltá celý svět.

Načítání...

Diskuze