Bělení zubů je stále diskutovanější téma a není se čemu divit. Všichni přece chceme mít zoubky bílé jako perličky. Možná i vás trápí vzhled a odstín vašich zubů a chcete s tím něco udělat. V dnešním článku se proto společně podíváme na metody bělení zubů a rozlouskneme časté dilema, zda je lepší navštívit odborníka, nebo jestli lze bělostného úsměvu dosáhnout i svépomocí.

Bělení zubů už není tím, co bývalo. A to je dobře!

Není to tak dávno, co si mnoho žen doma bělilo zuby za pomoci nejrůznějších preparátů a žíravin, které sice slibovaly rychlý a viditelný účinek, ale co se jejich dopadů na zdraví týče, nemohla být řeč o ničem pozitivním – ba spíše naopak! Jenže ženy před touto skutečností vědomě zavíraly oči a ve snaze dosáhnout nádherně zářivého úsměvu, který každého oslní, si na zuby patlaly a mazaly často i pochybné pastičky, gely nebo olejíčky.

Dnes je bělení zubů úplně někde jinde a dobrou zprávou je, že je daleko šetrnější – a to jak k zubům, tak k našemu zdraví celkově. A to je jedině dobře. I přesto byste ale měli vědět, že snaha o vybělení chrupu má přeci jen svá pravidla.

zaostreno-na-beleni-zubu-odbornik-nebo-domaci-postup-02

Můžu nebo nemůžu?

Hned na začátek bychom měli dodat, že ještě než s bělením zubů vůbec začnete, měli byste navštívit svého zubaře a celou věc s ním prodiskutovat. Právě tohle je jedno z výše zmiňovaných pravidel, které byste v zájmu vlastního zdraví měli dodržet. Zubař vaše zoubky pečlivě zkontroluje, v případě potřeby se postará o kazy a zhodnotí, jestli je bělení chrupu ve vašem případě dobrý nápad. Měli byste totiž vědět, že bělení s sebou přináší i určitá rizika a s těmi je potřeba vždy tak nějak počítat.

Kdy by se zuby bělit neměly?

  • máte-li obnažené krčky
  • pokud výplně netěsní
  • trpíte-li zánětem dásní
  • máte-li paradontózu
  • kouříte
  • čekáte miminko nebo kojíte

Bělení zubů doma nebo u odborníka?

To je velmi častá otázka, na kterou možná i vy hledáte odpověď. Obě možnosti existují a záleží jen na vás, pro kterou z nich se rozhodnete. Zuby si můžete vybělit v pohodlí svého domova za pomoci různých sad, stejně tak ale můžete navštívit svého zubaře (pokud tuhle proceduru provádí) nebo zajít na specializovanou kliniku, kde se o vás postarají.

Výhody a nevýhody domácího bělení zubů:

+ levnější metoda
+ nižší rizika
+ vyšší účinnost

– slabší výsledek
– delší proces

Výhody a nevýhody bělení u odborníka:

+ je to pohodlnější

– paradoxně kratší trvanlivost efektu
– poměrně drahý zákrok
– používání přípravků s vysokou koncentrací peroxidu

Foto: Pixabay.com.

Odesílám
Hodnocení
0 (0 hodnocení)