Podzimní měsíce jsou sice plné barev, po teplotní stránce už ale umí nepěkně zaskočit. Jsou dny, kdy ještě vysvitne sluníčko a my se ohřejeme, ale v tomto období převládají dny, kdy prší, je sychravo a po ránu někdy i pořádná zima. Jestli změnou počasí nějaká část vašeho těla trpí, pak je to určitě pleť. Jak ji nejlépe připravíte na studené měsíce?

Péče o pleť před nástupem zimy

Určitě vám nemusím říkat, že zima, sychravé počasí a dotěrné ranní mrazíky, které již máme v tomto čase za sebou, nejsou pro vaši pleť nic příjemného. Pokožka si v těchto měsících žádá o něco více pozornosti a je ve vašem vlastním zájmu, abyste se jí řádně věnovali. Proto vám v dnešním článku poradím, jak svou pleť připravit na nástup zimy.

Pomoc číslo jedna: hydratace

Hydratace je základ po celý rok, proto vás asi nepřekvapí, že na ni budu apelovat i teď, kdy nám kalendářně panuje barevný podzim. Když je venku chladno, pleť automaticky ztrácí svou přirozenou vlhkost, a proto je potřeba ji pravidelně doplňovat formou hydratace. Investujte proto do kvalitních hydratačních přípravků a jejich aplikaci nezanedbávejte.

Pomoc číslo dva: odličovač

Myslely jste si, že na druhu odličovače nezáleží? Ale kde že, samozřejmě, že záleží – a jak! Během horkých letních měsíců si sice můžete dovolit používat gelový odličovač, jakmile ale léto řekne sbohem a o slovo se přihlásí podzim, měli byste gelové odličovače zahodit a vyměnit je za ty krémové – úplně nejlépe uděláte, když si teď na tohle období pořídíte odličovací mléko, to je topovka.

Pomoc číslo tři: ochrana

Když je léto, pro většinu z nás je naprostá samozřejmost, že pokožku chráníme přípravky s UV faktorem. Jenže když se léto rozloučí, všechny tyhle přípravky schováme nebo vyhodíme s přesvědčením, že na podzim už je přece nepotřebujeme, protože si toho sluníčka zase až do jara příliš neužijeme. Chyba. UV ochrana je důležitá i v tomto období, kdy sice sluníčko nemá takovou sílu, ale stále dokáže uškodit.

Foto: Unsplash.com, Pixabay.com.

Načítání...

Diskuze