Winnie Harlow

I přes šikanu v dětství a vrozené postižení kůže dobyla svět módy. Seznamte se, Winnie Harlow.

Krušné dětství

Winnie Harlow, pravým jménem Chantelle Brown-Young, se narodila 27. 7. 1994 v Kanadě dvěma milujícím rodičům. Už v dětství jí však bylo diagnostikováno vzácné onemocnění kůže zvané vitiligo, které se vyznačuje depigmentací kůže.

Díky svému nebývalému vzhledu byla terčem posměšků, které přerostly až v šikanu. Děti se Winnie posmívaly, že vypadá jako kráva nebo zebra. Častokrát musela změnit školu. Střední školy zanechala úplně a dokonce se pokusila o sebevraždu.

Kariéra

Winnie byla objevena na Instagramu Tyrou Banks, porotkyní soutěže America’s Next Top Model. Této soutěže se později zúčastnila i samotná Winnie. Probojovala se až do finále a nakonec se umístila na šestém místě.

Po soutěži začala Winnie spolupracovat se španělskou módní značkou Desigual. Později se stala její ambasadorkou. Během londýnského fashion weeku předváděla pro značku Ashish. Objevila se například v magazínech i-D, Dazed, Glamour, Complex magazine, Cosmopolitan a mnoho dalších.

Byla také součástí ikonické přehlídky značky Victoria’s Secret. Dále spolupracovala například se značkami Fendi, Marc Jacobs, Tommy Hilfiger, Diesel, Swarovski, Steve Madden, Nike, Puma nebo MAC.

Navzdory svému onemocnění je Winnie jednou z nejúspěšnějších modelek současnosti. Za svou nemoc se nestydí a nebojí se o ní mluvit. V roce 2011 například zveřejnila video s názvem „Vitiligo: A Skin Condition, not a Life Changer“, kde mluví o svých zkušenostech s nemocí vitiligo a odpovídá na nejčastější otázky.

Mnoho lidí si během svého dětství nebo dospívání prošlo šikanou. Je to vážný problém, který se především na školách stupňuje a neřeší se tak, jak by měl. Šikanou si prošla i modelka Winnie Harlow. Svou „vadu“ na kráse, kvůli které byla terčem posměchu, časem změnila v přednost.

Winnie Harlow - Nejnovější zprávy a novinky: