Adele

Adele je jedna z nejúspěšnějších zpěvaček současné hudební scény. Popularita Adele zasahuje do všech spekter showbyznysu a móda není výjimkou. Adele je umělkyně, která si získala doslova celý svět.

Bez obalu – Adele při svém debutu ohromila velikostí. Jednak rozsahem svého hlasu, a pak proporcemi, které se v showbyznysu příliš nevidí. Zkrátka nebyla zpěvačkou, která nosí velikost 36. To se změnilo, ovšem Adele dokázala, že uspět může i oplácaná holka.

Britské zjevení

Adele Laurie Blue Adkins přišla na svět 5. května 1988 v britské metropoli Londýn v části Tottenham. Rodina této nadané zpěvačky nebyla nijak muzikální, nikdo tak nerozvíjel její talent.

Zlom v životě Adele nastal ve chvíli, kdy viděla zpívat jednu z nejslavnějších tuzemských kapel, popovou dívčí pětici Spice Girls. Ve svém dětském pokojíku pořádala své „koncerty“ pro spolužáky a maminku, s níž žila. I když se její matce líbil hlas dcerky, nechtěla v ní pěstovat plané naděje a od studia na umělecké škole ji spíš odrazovala.

Adele si přesto prosadila svou a přihlásila se na The BRIT School for Performing Arts and Technology, kde její starší spolužačkou byla například Amy Winehouse. Adele showbyznys naštěstí tak nesemlel.

Vítězství doma i v USA

Její první singl se jmenuje Hometown Glory a vyšel v říjnu roku 2007. Písnička z alba 19 se náhodně umístila na 19. příčce britského žebříčku UK Singles Chart. Adele desku pojmenovala podle věku, bylo jí 19 let, když prorazila do vod showbyznysu. Song sám o sobě nebyl hitem, jím můžeme nazývat Chasing Pavements, který získal 2. umístění v britských hitparádách a v Americe zajistil Adele 21. pozici.

Následovaly singly Cold Shoulder nebo Make You Feel My Love. Album se nakonec vyšplhalo na zlatou pozici v UK Albums Chart, v USA se dostalo na 4. místo. Na celém světě se jej prodalo 10 milionů.

Britské zjevení jménem Adele nadchlo fandy napříč kontinenty. Její hluboký hlas nejprve mátl lidi, mnozí si mysleli, že to zpívá černoška. Navíc odhadovali, že je starší. Za své album 19 si Adele tehdy vysloužila BRIT Awards a dvě ceny Grammy.

Hit Rolling in the Deep

Další album dostalo opět název podle věku. „Jednadvacítku“ uvedl song, který fandové po Adele chtějí dodnes. S Rolling in the Deep získala Adele 2. příčku v rodné Británii, v USA pak dokonce kralovala na 1. místě.

Album 21 vydala v roce 2011 a opět zaznamenalo fantastický úspěch. Celosvětově se jej prodalo 30 milionů kusů. Velkým hitem alba byly ještě songy Someone Like You či Set Fire to the Rain.

Adele si opět odnesla dvě ceny Brit Awards a šest ocenění Grammy. S deskou samotnou tato samotná zpěvačka překonala spoustu hudebních rekordů, mladinká zpěvačka se směle mohla pustit do světového turné.

Bondovka Skyfall

Výrazná zpěvačka Adele se stala národním pokladem, proto se nabízelo, že nazpívá titulní píseň k dalšímu klenotu, bondovce. Song Skyfall se jmenuje po epizodě z roku 2012. Adele se díky němu dostala i do filmového světa. V roce 2013 totiž song Skyfall získal Oscara za nejlepší původní píseň, rovněž i Zlatý glóbus.

Za fenomenální počiny získala Adele v prosinci roku 2013 Řád britského impéria za přínos hudbě.

Ahoj, tady Adele

Další album vyšlo Adele v jejích 25 letech a není překvapením, že nese název 25. Z něj pochází singl Hello, kterého v první den zveřejnění na YouTube shlédlo 27,7 milionů uživatelů, čímž Adele pokořila rekord. Za 87 dní už jej viděla miliarda lidí, což bylo další prolomení rekordu.

Divoké soukromí?

Adele vždy platila za slušnou dívku, v jejím osobním životě se ale přece jen odehrálo pár nevšedních momentů. Zpěvačka například žila s bisexuálem. Ve své autobiografii také prozradila, že měla potíže s alkoholem.

„Opíjela jsem se tak, že jsem začínala s koncertem až ve dvě ráno. Zapomínala jsem slova svých vlastních písniček. To byla ta nejhorší věc ze všech“.

V roce 2012 přiznala vztah s ředitelem charitativní organizace Drop4Drop Simonem Koneckim, jemuž v témže roce porodila syna Angela Jamese. Pár se ale v roce 2019 rozešel. Svět byl fascinován, jak se Adele podařilo zhubnout pár měsíců po rozchodu. Stala se tak motivací pro mnoho lidí na celém světě.

Adele – Fotogalerie

Adele - Nejnovější zprávy a novinky: