Vytvořte si outfit tón v tónu

Módní trendy se nám střídají jako na běžícím páse. Existují ale i výjimky, které s námi zůstanou klidně i po více sezón po sobě. Takovou výjimkou je trend “tón v tónu”. Háček je jen ve správném pojetí a složení celého outfitu. Zvládnete to? 

Stejný tón, jiná melodie

Vyberte si jakoukoliv barvu chcete. Mezi nejoblíbenější barvami pro tento trend však patří neutrální barvy jako např. béžová, bílá, khaki nebo pudrově růžová. Použít můžete také černou, která si žádá ale promyšlenější outfit, aby celkový dojem nepůsobil moc smutně a nudně.

Tón v tónu nutně neznamená, že použijete kousky z totožného odstínu jedné barvy. Naopak použijte různé odstíny jedné barvy, které zkombinujte do jednoho outfitu.

Hra s materiály

Tento outfit vypadá velmi jednoduše, protože je složený z jedné barvy, která si nežádá další taktiku. Přesto ale můžete udělat chybu, která celkový outfit zkazí – vyvarujte se monotématickým materiálům – tedy, nepoužívejte pouze jeden materiál pro všechny kousky vašeho outfitu. Díky více druhům materiálů vašeho outfitu totiž můžete dosáhnout ještě větší originality a váš outfit bude zkrátka dokonalý.

Kombinujete k sobě materiály, které jsou si protikladem, protože v jednotném tónu budou tím správným kontrastem. Koženková sukně a k ní silonová košile, džínovina a saténové tílko, džínovina a krajka, nebo krajka a bavlna? A co třeba vzdušnou bavlnu a k ní těžkou vlnu? Móda je přeci hra, ne?

Foto: Unsplash.com .