Nejdražší bunda na světě? Ta, kterou nosil Zelenskyj! Vydražila se za 2.6 milionů

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj nepřestává uchvacovat svět. Jeden z nejsilnějších státníků a leaderů současnosti, který po boku své krásné ženy Oleny Zelenské vzdoruje v čele Ukrajiny bezprecedentní agresi ze strany Ruské federace, byl nepřímo ústřední postavou nedávné aukce v Londýně, která se konala na podporu Ukrajiny.

Aukce, kterou provázel samotný britský premiér Boris Johnson, se týkala dražby předmětů spojených s Ukrajinou. Dražil se například i džbán s kohoutem, kterým byl Boris Johnost obdarován náhodnými kolemjdoucími při své nedávné návštěvě Londýna. Jedna z dalších položek byla také prohlídka Kyjeva provázená samotným starostou města Vitalijem Kličkem.

Hlavním artiklem byla ale fleecová khaki bunda, kterou nosí samotný Volodymyr Zelenskyj. Vyvolávací cena bundy byla 50.000 liber, což je v přepočtu téměř 1.5 milionů korun. Boris Johnson ovšem pobízel účastníky aukce k větším příhozům, až se cena slavné bundy vyšplhala na závratných 90.000 liber, tedy více než 2.6 milionů korun.

Dobře naladěný Boris Johnson zkušeně burcoval a motivoval obecenstvo k větším a větším příhozům.

„Podpořte dnes večer Ukrajinu, přátelé, aby velké starobylé evropské hlavní město Kyjev už nikdy nemohlo být ohroženo a aby Ukrajina mohla být opět celá a svobodná.“

Veškeré prostředky vybrané v aukci budou použity na podporu Ukrajiny.

Zdroj: The Telegraph.