Po smrti Karla Lagerfelda byla budoucnost Chanelu nejistá. V případě, že značka přijde o svého kreativního ředitele, je to komplikace. Jak ji vyřešit? Jedině tím, že se bezodkladně jmenuje nástupce.  Kdo je žena, která nahradí jedinečného designéra?

Není tajemstvím, že už před smrtí Karla trápily zdravotní problémy, kvůli kterým se ani nezúčastnil poslední přehlídky heute couture v Graind Palais. V takových těžkých chvílích je potřeba vedle sebe mít někoho, o koho se můžete opřít. Pro Karla to byla Virginie Viard – mladá žena, se kterou si byl blízký a která pro něj byla mnohem víc než pouhou spolupracovnicí. Spojovalo je totiž hluboké přátelství, které je v dnešní době velice vzácné.

 

Virginii byl dán do vínku výrazný talent pro módu, který nejdříve rozvíjela na prestižní módní škole. Od navrhování divadelních kostýmů se tehdy postupně vypracovala až k postu ředitelky studia značky Chanel, kde začínala jako stážistka. Nyní převzala žezlo po Karlovi, který na ni od samého počátku pěl jen samou chválu. Bezmezně jí důvěřoval, což ukázal minulý rok, kdy ji s sebou bral na své módní přehlídky a hrdě se s ní procházel při slavnostních zakončeních. Tehdy nikdo netušil, že světu představuje důležitou osobnost, na které bude záviset další osud Chanelu. Virginie se jistě tohoto nelehkého úkolu zhostí se vší zodpovědností. Po zesnulé Coco Chanel je to první žena, která bude stát v čele značky.

Foto: Chanel, Instagram.

Diskuze

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments