Tragická úmrtí v módním průmyslu: Stesk po mamince i vražda

Svět módy je velmi inspirativní, leckdy bláznivý. Točí se v něm i hodně peněz. Není divu, že v tomto průmyslu často bloudí duše, které se trápí, a bohužel došlo i k násilnému ataku. Připomeňme si nejtragičtější úmrtí módních dějin.

Zabil Diora sex?

Francouzský módní návrhář Christian Dior zemřel na srdeční infarkt v roce 1957. Na tom by nemuselo být nic až zvláštního, ačkoliv když v 52 letech odešel na vrcholu svých sil. Možná to ale nebyl jediný vrchol, který v ono období prožíval. O příčině smrti se spekuluje.

Jedni tvrdí, že mu zaskočila rybí kost a v návalu stresu ho postihla srdeční příhoda, další svědectví hovoří o tom, že se designér rozčílil při karetní hře. Pikantní je ovšem i informace, že Christian Dior prožíval až moc náruživě milování a jeho srdce to neustálo.

Nešťastná láska a smrt matky

Srdce hrálo roli v úmrtí i jeho mladšího kolegy Alexandra McQueena. Bylo mu pouhých 40 let, když si v roce 2010 vzal život. Oběsil se na opasku, který sám navrhl. Nebyl nešťastný z lásky, zlomila ho smrt vlastní matky.

Versaceho poslední sbohem

Asi nejznámější módní tragédií je smrt Gianniho Versace v roce 1997. Slavný italský designér, jehož věci nosily Madonna, princezna Diana a každá z modelek v 90. letech toužila stanout na mole v jeho šatech, byl zastřelen přímo na schodech svého honosného sídla v Miami.

Vrahem byl bohatý mladík Andrew Cunan, který si o pár dní později vzal život stejnou zbraní, jíž zabil módního tvůrce. Spekulovalo se o různých motivech, od drogového vyšinutí až po pomstu bývalého milence.

Slavná módní novinářka si vzala život sama

Tragický osud měla i novinářka Isabella Blow. Všichni sice obdivují Annu Wintour, Isabella byla tak trochu upozaděna. Představovala múzu pro designéry, uměla odhadnout nové talenty, mnohým pomohla k úspěchu. V roce 2007 se jí podařilo vzít si život. Nebylo to poprvé. Blow dlouhodobě trápila bipolární porucha, diagnostikována jí byla i rakovina vaječníků, což ji zlomilo.


Zdroj info: Wikipedia, https://www.liveabout.com/tragic-fashion-deaths-in-history-1265096


Avatar

Karel Balek

Nadšený fotograf, věčný optimista a snílek. Rád poznávám cizí kultury, miluji dobré espresso a v neposlední řadě se zajímám o módu a oblékání ... Asi proto píši pro FashionMagazin.cz.