Trendy blond ombré oživí každý účes

woman wearing black and white striped top and round eyeglasses

S novým rokem se v nás probouzí touha na sobě něco změnit. Proměna vizáže nám pomáhá uzavřít jednu kapitolu a začít novou. Rapidních změn se ale mnohdy bojíme a netroufáme si na ně. Ať už jde o stříhání nebo barvení vlasů, je dobré postupně zkoušet, co nám bude vyhovovat. Pokud uvažujete o zesvětlení vlasů, je ideální variantou takzvané ombré, o kterém se říká, že sluší všem. Ombré bude i v roce 2020 patřit mezi nejoblíbenější účesy.

Jak prosvětlování vlasů metodou ombré probíhá?

Technika ombré spočívá ve vytváření postupných přechodů v blond tónech, které účes prosvětlí a oživí. Nejde však o razantní odbarvování. U této metody se vlasy většinou odbarvují  o maximálně dva odstíny, takže nejen že vlasy nejsou tolik narušené, ale výsledný efekt je velice přirozený.

Existují dvě varianty ombré – klasické a obrácené. U první varianty se zesvětlují konce vlasů a zbytek zůstává v původním odstínu, kdežto u obráceného ombré se zesvětlují kořínky a konce vlasů zůstávají tmavší.

Zesvětlenou část lze ještě přebarvit na libovolný odstín, takže ombré lze vytvořit v různých barevných variacích. V současné době je populární červené,  růžové nebo například modré ombré.

Foto: Pinterest

Výhody a nevýhody

Výhodou ombré metody je její přirozenost a šetrnost k vlasům.  Nevýhodou je, že se proces nemusí vydařit úplně podle vašich představ. Proto se doporučuje navštívit specializovaný salón, ve kterém vám bude profesionálně vytvořen vysněný účes. Domácím experimentům se raději vyhněte, nemuselo by to totiž dopadnou dobře.

Foto: Pinterest

Avatar

Agáta Eismannová

Jsem trochu snílek, trochu módní nadšenec, trochu romantik, trochu cynik. Zajímám se o zdraví a krásu, zejména o zevní péči o naše tělo. Není mi ale lhostejné ani to, co do svého těla dostávám skrze potraviny. Ráda předávám své vědomosti a zkušenosti i z oblasti zdravé výživy.