Dnes patří mezi jedny z nejpopulárnějších světových modelek. A to navzdory tomu, že v zárodku její kariéry ani zdaleka nikdo nevěštil Tyře Banks kariéru hvězdné modelky. Příběh o tom, jak se z otylé dívky stala modelka a televizní hvězda se zajisté stává dnes a denně vzorem nejedné mladé ženy.

Nezájem módních agentur a obezita v dětství

Není žádné tajemství, že Tyra Banks musela projít opravdu velkou životní proměnou, aby mohla dokráčet k dnešnímu věhlasu a slávě. Mladá Tyra totiž trpěla dlouhodobě dětskou obezitou, jak řekla v rozhovoru pro magazín ABC News, a to s sebou neslo nelibé posměšky z okolí.

V jedenácti letech ale z ničeho nic přišel velký převrat v životě dnešní hvězdy. Tyra povyrostla o pár centimetrů a tvrdou prací dokázala za čtvrt roku zhubnout necelých čtrnáct kilo. A jak už to v modelingu bývá, z šedé myši se náhle stala labuť, která se drala na výsluní.

Dokázat zhubnout byla jedna věc. Ve světě modelingu ale nestačí jen pyšnit se dokonalou postavou. Tyra byla v začátcích své kariéry odmítána jednou modelingovou společností za druhou. Až v šestnácti dostala první angažmá díky Elite Models Management.

Strmý vzestup vzhůru i rivalita s Naomi Campbell

Od té doby Tyra Banks zažívala až neuvěřitelný vzestup směrem k modelingovému nebi. O rok později dostala šanci na prestižní módní přehlídce v Itálii a roku 1991 se stala účastnicí pařížského týdne módy.

Následné focení pro Vogue a další spousta úspěchů nezůstala bez povšimnutí konkurenční Naomi Campbell, kterou dokonce zastupovala stejná agentura. Nevraživost a rozepře těchto modelek nakonec dovedly Tyru Banks až k opuštění módní agentury.

Dnes je Tyra i o dvacet let později stále v hledáčku předních módních a kosmetických značek. A to i přesto, že módní dráhu už částečně pověsila na hřebíček a věnuje se úspěšné kariéře v televizních show.

Diskuze

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments