Letos oslavila Naomi Campbell již padesáté narozeniny a kdokoliv, kdo si ji pamatuje, může bez nadsázky říct, že patří mezi nejhezčí padesátnice světa. Co stojí za nekončící krásou a elánem této ženy? Podle Naomi je to správný životní styl!

Nebyla ani plnoletá, když se stala módní ikonou

Už v pouhých patnácti letech se podařilo Naomi Campbell proniknout do světa módy opravdu ve velkém stylu. Stala se totiž tváří na obálce oblíbeného časopisu Elle. Tou dobou modelce zbývalo jen čtyřiadvacet hodin do šestnáctých narozenin, ale na to se už historie neptá.

Přes svojí tvrdou kariéru měla spoustu důvodů k vráskám, které ale navzdory svému věku stále nemá. Od zažívacích obtíží až po diskriminaci kvůli barvě pleti má za sebou Naomi opravdu obtížnou minulost a svoje postavení v branži si musela vybojovat tvrdou prací.

Propadla závislostem, ale stejně vypadá skvěle

Problémy v branži a diskriminace kvůli barvě pleti je jen jedna stránka z mnoha obtížných během života topmodelky. Těmi největšími překážkami se staly pletky se zákonem, kdy byla odsouzena za fyzické napadání svých kolegů, a dokonce i za napadení letištní ochranky v Londýně. Ke všem prohřeškům vedla především závislost na drogách a alkoholu, kterých se nakonec musela zbavovat až podstoupenou léčbou.

Otázkou tedy zůstává, jak je možné, že se již padesátiletá modelka s tvrdou minulostí objevuje na molech a titulních stránkách i dnes jako vzor krásy? Podle Naomi samotné se tak děje především díky důrazu na správnou stravu. Bezlepková dieta se již několikrát spojila s výkony slavných, jako tomu bylo například v případě tenisty Djokovice, Naomi k tomu ale přidala dokonce i jediné jídlo během dne.

Zdali právě tento originální jídelníček stojí za úspěchem padesátileté krásky asi ale nikdy opravdu nezjistíme.


Zdroj:

  • https://en.wikipedia.org/wiki/Naomi_Campbell
  • https://www.marieclaire.com.au/naomi-campbell-diet-exercise

Diskuze

1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments

[…] se zde moc nebudují. Každý se s těmito podmínkami vyrovnává jinak a zatímco například Naomi Campbell skončila v drogové závislosti, tak vrchol Christy Turlington byla krátkodobá kuřácká […]