Chcete-li na fotografiích vypadat sebevědomě, přirozeně a jednoduše skvěle, pak byste si měly osvojit šikovné fígle, s jejichž pomocí se vám podaří kýženého efektu poměrně snadno dosáhnout. Ne všechny jsme totiž měly to štěstí, aby nám příroda do vínku nadělila přirozený talent pro pózování před fotoaparátem, proto se možná i vy můžete kolikrát doslova přetrhnout, ale na fotkách zkrátka vypadáte, jako byste se tam ocitli omylem. My ale víme, jak to můžete změnit!

Užitečné fígle, jak na fotkách vypadat božsky

Také kolikrát přistihnete samy sebe, jak tiše závidíte jiným ženám, jejichž fotky vypadají jedním slovem fantasticky? Také si říkáte, jak to sakra dělají, že jim to na fotkách tak moc sluší? A také si zoufáte, že vy prostě na fotce nikdy tak dobře vypadat nebudete?

Nebojte se. I vy můžete na fotografiích vypadat skvěle, ba dokonce božsky. Prozradíme vám totiž osvědčené fígle, na které sází i ti, jež se fotí profesionálně – například modelky, pro které je pózování před fotoaparátem každodenním chlebem.

Fígl číslo jedna: myslete na něco vtipného

Mít na fotkách úsměv hollywoodských hvězd je možná žádoucí tak jednou nebo dvakrát. Ale mít tucet fotek, na kterých se křeníte od ucha k uchu, až to vůbec nevypadá pěkně? Tak to ne, díky! Daleko krásnější jsou totiž fotografie, na kterých z vašeho úsměvu vyzařuje přirozenost, nikoli umělost a nucenost. Naučit se jeden rádoby profi úsměv je sice fajn a může se to hodit, ale používat jej na každé fotce je spíše na škodu. Proto si při focení vzpomeňte na něco vtipného a uvidíte, že váš úsměv rázem získá úplně jiný rozměr.

Fígl číslo dva: nebojte se výraznějšího líčení

Snad každá žena se líčí, byť třeba jen decentně, aby se neřeklo. Jestliže se ale plánujete fotit, nebojte se na líčení trochu přidat – na fotografii to bude vypadat dobře. Příliš decentní a málo viditelné líčení by naopak mohlo úplně zaniknout a výsledný efekt by pak mohl působit tak, že vůbec žádné líčení nemáte a chybí vám jakási zdravá život.

Fígl číslo tři: naučte se postavit správně

Fotíte-li celou postavu, vyhněte se tomu, abyste samy sobě přidaly pár kilo navíc. Jak je totiž známo, nejen na fotografiích, ale i na videu je častým zvykem, že při nesprávném postoji vám najednou pár kilo přistane, aniž byste po tom kdovíjak toužily. Chcete-li se tomu vyhnout, osvojte si postoj, který používají i modelky nebo známé celebrity, když je ozáří světla reflektorů: celým tělem se natočte lehce na stranu, trupem se pak otočte zase zpátky na fotografa. Tento jednoduchý fígl se postará o to, že v oblasti pasu vykouzlíte zeštíhlující efekt, který zamaskuje nedokonalosti a nepřidá vám kilogramy navíc.

Foto: Unsplash.com.

Líbil se ti článek?

Sdílej ho s přáteli
TwitterFacebookWhatsAppLinkedInPinterest
Načítání...

Diskuze