Přivítejte jaro s novými nehty. Jaké trendy jsou aktuálně v kurzu?

Woman Holding Purple Petaled Flowers

Přemýšlíte nad tím, jak oživit své nehty? S přívalem jarního počasí nastává ideální příležitost oživit svou manikúru s novými trendy nehty. Inspirace není nikdy dost, a tak vzhůru k trendy stylům, se kterými vaše nehty letos na jaře jednoznačně zazáří.

Něžný kolorit šeříku

Barvou roku 2022 je dle Pantone Color Institute odstín fialové zvaný Very Peri. Příjemná pastelová barva připomínající fialky se letos objevuje v módních trendech, bytovém designu a samozřejmě i v trendech v péči o nehty.

S výrazným odstínem Veri Peri není nutné dalších detailů a jakéhokoliv dalšího krášlení. Ctíte-li minimalismus, tento trendy styl bude pro vás to pravé.

Foto: Pinterest

Zelená je barvou jara

Probouzející příroda je skvělou inspirací v módě i kráse. Zelená je in, obzvlášť s blížícími se Velikonoci, jen si dejte pozor na odstíny. Raději volte tlumený kolorit. Nebo zkuste přírodní zelenou, světlou barvu stonků květin.

Květy jsou symbolem jara

Květinové vzory jsou nadčasovým detailem, který jednoznačně k jaru patří. Každému takový styl nesedne. Dejte si pozor na divoké barevné variace, kýč a přehnané kombinace. Často se v poslední době volí decentní způsob se zdobením jen např. jednoho prstu.

Foto: Shutterstock

Francie trochu jinak

Francouzská manikúra je nesmrtelná, neboje se její obdoby. Může to být klasické ombré, kdy světlá část nehtu mizí do ztracena. Místo bílého laku lze však použít i jiný odstín, červená je hodně trendy. A také se nosí tzv. obrácená Francie. Barevný lem je u spodu nehtového lůžka.

Foto: Pinterest

Trocha umění nikdy neuškodí

Pokud jste zručné nebo najdete šikovnou manikérku, můžete si na nehty nechat vytvořit hotové umělecké dílo. Stačí jednobarevný základ a na nehtu se poté štětečkem nebo tyčinkou vymaluje motiv, který si vyberete. Může jít o zajímavou symboliku spjatou s vaším životem. Co třeba počáteční písmena jmen vašich milovaných? Nebo pro vás významné datum?

Barva mléka

Přirozená „mléčná“ bílá je krásný odstín. Nejedná se o klasickou bílou, která působí na nehtech jako balakryl. Mléčný kolorit je lehce transparentní s tóny růžové a je podpořený leskem. Sluší delším nehtům.

Můžete jej nosit samostatně nebo si nechat na ruce namalovat různé motivy. Doporučujeme však nekontrastní barvy, ideální jsou tenké linky bílé, aby se nerušil přirozený vzhled manikúry.

Foto: Pinterest

3D aplikace

Samolepky jsou už obyčejné, co takhle 3D variace? Samozřejmě zde musíte opět s citem. Například štrasové kamínky se hodí spíš na party. Pokud je chcete nosit přes den, raději opět zvolte jen jeden až dva prsty, abyste nebyla jako z pouti. Ponecháme ovšem na zvážení každé z vás. Existují i vkusné varianty.

Bublinky všude, kam se podíváš

Technika zvaná „bubble nails“ rozhodně není pro každého. Troufáme si dokonce tvrdit, že může slušet spíše mladším ročníkům. Manikérka nalakuje nehet a ještě na nezaschnutý nátěr nanese pěnu. A povrchu laku se vytvoří bublinky, prasklinky, které vytvoří zajímavý efekt krůpějí.

Který trend se líbí vám? Dejte vědět v komentářích!


Avatar

Agáta Eismannová

Jsem trochu snílek, trochu módní nadšenec, trochu romantik, trochu cynik. Zajímám se o zdraví a krásu, zejména o zevní péči o naše tělo. Není mi ale lhostejné ani to, co do svého těla dostávám skrze potraviny. Ráda předávám své vědomosti a zkušenosti i z oblasti zdravé výživy.