Trend „cukrové polevy“ slaví letos obrovský úspěch. Ženy si jej zamilovaly po celém světě

Pokud jste někdy zavítali na sociální média, určitě jste narazili na výraz „glazed donut„. Zpočátku se může zdát, že tato fráze souvisí s dobrotami, ale ve skutečnosti se jedná o jeden z největších beauty trendů poslední doby, a to i v oblasti vlasů. Hailey Bieber je často spojována s tímto trendem a stala se jeho ikonou.

V minulém roce byly neodolatelným hitem tzv. „glazed donut nehty“ – manikúra s vysokým leskem, světle růžovou barvou a iridescentním efektem, kterou nosila Hailey a jak trefně poznamenal server Harper’s Bazaar, tento nehtový trend se stal díky Hailey virální záležitostí. Ale nezůstalo to jen u nehtů. Tato modelka pomohla rozšířit koncept „cukrové polevy donutu“ i v oblasti péče o pleť prostřednictvím své značky Rhode.

V dnešní době se tento trend rozvíjí a dostává se i do péče o vlasy a nejen podle nás, ale i podle magazínu Glamour je tento vlasový trend opět velkým zásahem, který oslovil obrovské masy mladých žen po celém světě. Klíčovým prvkem trendu cukrové polevy je zářivý lesk. Ale nejde jen o lesk – jde také o udržení zdraví vlasů a obnovení jejich pružnosti a hladkosti.

Dosáhněte hedvábně lesklých vlasů

Jedním z nejlepších způsobů, jak dosáhnout vysokého lesku vlasů, je navštívit salon a nechat si udělat profesionální ošetření. Zde můžete požádat o ošetření, které dodá hydrataci, zacelí poškozené nebo suché konečky a obnoví texturu vlasů. Ošetření pro dodání lesku může být s barvou nebo bez barvy, a oba typy přispějí k nádhernému vzhledu vašich vlasů. Trvá to pouze pět až patnáct minut, a přesto dosáhnete maximálního lesku.

woman looking sideward during daytime
Foto: Unsplash

Jaké účesy a střihy zvolit?

Méně vrstvení ve střihu zajistí zviditelnění dokonale hladkého a lesklého efektu. Doporučujeme zahrnout do účesu jemné melíry, které pomohou přitáhnout pozornost a zvýraznit odlesky od kořínků až po konečky.

Domácí péče o vlasy

Nemusíte však nutně chodit neustále do salonů, abyste dosáhli dlouhodobého efektu lesklých vlasů. Domácí péče může také přinést výborné výsledky. Zde je pár tipů:

  • Myjte vlasy dvakrát až třikrát týdně, případně méně často, pokud máte kudrnaté nebo husté vlasy.
  • Při mytí vlasů používejte masku na vlasy a sérum nebo sprej, který dodá vlasům extra lesk při foukání.
  • Zvažte také používání hedvábného povlaku na polštář, který minimalizuje tření vlasů, snižuje krepatění a udržuje lesk.

Avatar

Noemi

Nejšťastnější jsem, když tvořím, sportuju nebo cestuju. Zajímám se o zdravý a udržitelný životní styl. Móda je pro mě umění - ať už je náš styl konvenční nebo alternativní, vždy nám dává prostor vyjádřit se beze slov. Odlišuje nás a zároveň spojuje, a právě to na módě miluju.