Mastné vlasy rozhodně netrápí pouze dívky procházející pubertou. Nadměrně mastící se vlasy dokážou potrápit kteroukoli ženu, bez ohledu na její věk. Určitě se shodneme na tom, že mastné vlasy nejsou zrovna přitažlivé, spíše naopak – utváří o nás dojem, že o svou hřívu patřičně nepečujeme. I když to není pravda.

Nejčastější příčiny mastných vlasů

Mastné vlasy působí unaveně a zanedbaně. Napadlo vás někdy zamyslet se nad tím, co za nimi stojí? Jaké jsou příčiny vzniku mastné hřívy, která nám na kráse zrovna nepřidá? Mezi nejčastější příčiny patří:

  • genetické dispozice
  • kožní onemocnění
  • hormonální změny
  • nevyvážený jídelníček
  • časté česání, prohrabování vlasů, sušení fénem

TIP: Přečtěte si také článek o bizarní módě inspirované značkou IKEA: IKEA MÓDA. VTIP NEBO NOVÝ BLÁZNIVÝ TREND?

Co pomáhá na mastné vlasy?

Nebojte se. Nebudeme vás nutit nosit 24 hodin denně 7 dní v týdnu na hlavě nějakou pokrývku jen proto, abyste svou mastnou hřívu zamaskovali před světem. Naopak! Známe daleko lepší fígle a tipy, které vám pomohou zbavit se mastných vlasů. Zkuste některý z nich vyzkoušet a uvidíte, který zabere zrovna u vás.

1. Zkuste se zamyslet nad tím, co jíte

Ne nadarmo se říká “jste to, co jíte”. V případě vzhledu vašich vlasů to platí určitě, protože všechno, co zkonzumujete, se odrazí na vašem vzhledu. Proto se na začátku zkuste zamyslet nad tím, co jíte a jaké potraviny obsahuje váš běžný jídelníček.

Možná je vaše strava chudá na bílkoviny, jejichž nedostatek se může projevit právě zvýšenou mastivostí vlasů. Kromě bílkovin jsou důležité i minerály a vitamíny, které mají pozitivní vliv na vzhled a stav vlasů – železo, hořčík, vápník, vitamíny A, C, E a D, selen, omega-3 mastné kyseliny.

Naopak byste se měli vyhnout konzumaci smažených pokrmů, vzdejte se pokrmů z rychlého občerstvení a pozor si dejte i na rafinovaný cukr, který kráse vlasů zrovna nepřidává.

trapi-vas-mastne-vlasy-tohle-pomuze-03
trapi-vas-mastne-vlasy-tohle-pomuze-04

2. Dejte si pozor na nešvary, které škodí

Světe div se, ale za mastnými vlasy mohou stát i drobné nešvary, nebo chcete-li lépe řečeno zlozvyky, které možná provádíte už tak nějak automaticky. Na mysli máme například až příliš časté kartáčování vlasů, které mnoho žen kolikrát provádí spíše ze zvyku, nežli proto, že by o to jejich hříva žádala.

Časté prohrabování vlasů nebo pohrávání si s pramínky může způsobit, že vaše hříva začne brzy působit mastným dojmem, jednotlivé pramínky se slepí a budou vypadat zplihle. Proto se snažte tyto zlozvyky, které se na první pohled tváří nevinně, omezit. Pro své vlastní dobro!

3. Vlasovou kosmetiku vybírejte pečlivě

Na místě je i zvážení, jak kvalitní kosmetiku na vlasy používáte. Pokud se vám vlasy více mastí, určitě radíme sázet na kvalitní přípravky s obsahem kopřivy. Nic nezkazíte obyčejným kopřivovým šamponem, vedle kterého jste v drogerii kolik let bez povšimnutí procházeli. Určitě si nevybírejte přípravky s obsahem olejů, které vlasy ještě více promastí, což zrovna není žádoucí efekt.

Babské rady na závěr

  • smíchejte tři polévkové lžíce sody s vodou v poměru 1:1 a touto kašičkou si promasírujte vlasy, poté opláchněte
  • vymačkejte šťávu z citronu a vmasírujte ji do vlasů, nechte pár minut působit a poté opláchněte
  • připravte si odvar z rozmarýnu, nechte jej trochu vychladnout a pak si jím vlasy jednoduše polijte
  • vyrobte si zábal z kefíru, který vmasírujte do vlhkých vlasů, zabalte do ručníku, nechte cca 30 minut působit a pak umyjte

Foto: unsplash.com.

Načítání...

Diskuze

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments