Ikonického prodejce nábytku a doplňků do domácnosti IKEA asi nemusíme dlouze představovat. IKEA udělala díru do světa nejen nábytkem, ale i svými “vedlejšími” produkty, mezi které musíme zařadit oblíbené restaurace v čele s tradičními masovými koulemi (s občasnou příměsí koňského masa) nebo také typické plastové tašky. A právě plastové tašky Frakta jsou v dnešním článku hlavním motivem.

Plastové tašky IKEA “Frakta” stojí jen pár korun – zhruba 1 dolar. Jedná se evidentně o ryze praktický výrobek. Lidská kreativita ovšem nezná hranic, což se v souvislosti s touto taškou projevilo u designérů módní značky Balenciaga. Přišli totiž na trh s nákupní taškou po vzoru tradiční IKEA tašky Frakta!

ikea-moda-vtip-nebo-novy-blaznivy-trend-01
ikea-moda-vtip-nebo-novy-blaznivy-trend-01

Značka Balenciaga patří k nejluxusnějsím módní značkám na světě, proto nebylo možné, aby tento designerský kousek stál obdobně, jako originální IKEA předloha. Balenciaga to ovšem dle mnoha názorů s cenou trochu přehnala – 2 145 dolarů (necelých 50 000 Kč) je zkrátka trochu moc. Internetový svět se této módní novinky rychle chytil a na sociálních sítích se okamžitě začalo šířit velmi pěkné srovnání těchto dvou velice podobných tašek.

A jak zareagovala IKEA? Velmi vtipně. Vtipálci z IKEI ke své tašce FRAKTA nafotili obdobné promo fotografie, kterými se prezentovala Baleciaga. IKEA tak vtipně využila internetového humbuku a svým důvtipem upřela pozornost na svůj brand.

Příběh ale pokračuje. Ikonická FRAKTA se stala předlohou i dalších zajímavých módních kousků, které se aktuálně šíří internetem. Posuďte v galerii sami, do jaké míry se jedná o zdařilé kousky. S (ne)módNí taškou Frakta je opravdu možné vytvořit cokoliv.

Foto: Bored Panda, IKEA, Balenciaga.

Načítání...

Diskuze