Transgender modelky, u kterých byste těžko poznali, že prošly změnou pohlaví

Jsou krásné, smyslné, sexy a velmi ženské. Přitom ne vždy měly ženské tělo. Transgender modelky dobývají světová mola a získávají nezastupitelnou pozici v módním průmyslu.

Transgender modelky jsou v kurzu

Každá doba má své „trendy“ a pojem „gender“ jako takový se skloňuje už nějaký ten rok. Móda se snaží spojovat společnost a možná i napravovat historické křivdy, kterých se tento průmysl dopouštěl.

Ať už se jednalo o propagaci nezdravě hubených modelek a tedy nastavování nerealistických předobrazů pro společnost nebo problematiku rychlé „fast fashion“ módy, která tlačí na extrémně nízké ceny, což v konečném důsledku často znamená nezdravé pracovní podmínky pro zaměstnance textilek v zemích třetího světa (vzpomeňte si například na zhroucení budovy Rana Plaza v Bangladéši).

Možná i proto jsou dnes transgender modelky na trhu tak žádané. Dnes se hovoří o toleranci k transgender lidem nebo k těm, kteří se neztotožňují s žádným pohlavím a móda chce jít v tomto ohledu za příklad.

Doba se vyvinula určitým směrem a vnímání nebinárních či transgender osob by nemělo být ostrakizováno. Společnost se učí chápat, že ne všechno je černo-bílé a že lidé se dnes nedají zařazovat jen mezi muže a ženy. Svět je daleko rozmanitější.

Pojďme se společně podívat na významné transgender osobnosti současného modelingu.

Foto: Shutterstock

Valentina Sampaio

Má kočičí pohled, smyslné plné rty a nádherné vlasy. Brazilská kráska Valentina Sampaio má sice výrazné, ale nijak maskulinní rysy. I když má trošku širší ramena, její souměrná postava nenapovídá, že by kdy byla mužem. I proto má za sebou řadu velkých úspěchů.

V roce 2020 se ocitla na titulce francouzského Vogue, tehdy jako první transgender modelkou vůbec. Rok před tím nafotila kampaň na spodní prádlo Victoria’s Secret. [1]

Leyna Bloom

Exotická kráska s gazelím tělem. To je další trans modelka, která má své magazínové prvenství. Leyna Bloom je první transsexuální modelkou tmavé pleti, která se objevila na titulu prestižního časopisu Sports Illustrated a totéž se jí povedlo i v indické variaci časopisu Vogue. [2], [3]

Hunter Schafer

Seversky něžná je 22 letá modelka Hunter Schafer, která v 18 letech získala kontrakt s prestižní modelingovou agenturou Elite Model Management. Předváděla a fotila kampaně pro nejprestižnější módní značky světa: Dior, Miu Miu nebo Marc Jacobs. Zazářila i před kamerou, objevila se v seriálu Euforie. [4]

Andreja Pejic

Na závěr nesmíme opomenout Andreju Pejic. Lze říci, že tato srbsko-australská modelka byla průkopnicí trendu transgender modelek. Nejprve chodila po přehlídkovém mole jako muž, pak jako transgender modelka.

Právě od doby, kdy Andreja zazářila jako trans modelka, se na molech objevují stále častěji modelky, jež neměly vždy tak ženské tvary. A obdobně se po jejich bok zařazují chlapci, kteří v sobě kdysi měli kousek ženy. [5]

Zdroje

  1. https://www.vogue.co.uk/beauty/article/valentina-sampaio-interview
  2. https://www.byrdie.com/leyna-bloom-feature
  3. https://www.vogue.com/article/sports-illustrated-swim-2021-leyna-bloom-history-making-cover-star
  4. https://www.marieclaire.com/culture/a28648511/hunter-schafer-euphoria-interview/
  5. https://www.allure.com/story/andreja-pejic-interview
1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments

Autorka ma zrejme problemy se zrakem. Kazdy prece musi videt ze to je chlap … muzou se preoperovavat kolikrat chteji chlapske rysy nezakryji.