Tetování na ruku je velký trend současnosti

human hand with black tattoes

Ruce patří mezi nejoblíbenější místo pro tetování. Nejvíce jej preferují muži. U žen, zejména na počátku jejich lásky k tattoo, převládají méně nápadná místa, třeba nad zadečkem. Muži naopak preferují místa viditelná, která dávají více prostoru pro výrazné tetování a nabízí tak jakési „velké plátno“. Obvykle začínají vrchní částí paže, později pokračují i na předloktí

Takže zatímco ženy dost často pokládají tetování na ruce za nevýhodu pro jeho přílišnou nápaditost, pro muže je to naopak výhodou. Nevýhodou však může být deformace kérky v případě, že muž nabere extrémně svalovou hmotu. Ženám se ruce mění méně často a kérka, která by se na bříšku pravděpodobně časem zdeformovala, dovede na ruce vypadat hezky dlouhodobě.

Bezbolestným pořízení tetování na ruku rozhodně nebude

Většinou se před tím, než si necháme zhotovit tetování, ptáme, jestli je jeho pořízení bolestivé. Mnozí si myslí, že právě ruka bude citlivá nejméně. Ale není tomu tak. I když pravdou je, že se kérka na ruku jako celek paušalizovat nedá a záleží vždy na tom, na kterém místě paže si necháváme tetování udělat.

Obecně je tetování na rukou spíše méně bolestivé, pokud se tedy nerozhodnete nechat si potetovat prsty a hřbet rukou.

Nejbolestivější místa na těle pro realizaci kérky jsou ta, kde nám chybí podkožní tuk. A též jde o ty části pokožky, kde máme nejvíce nervových zakončení. Proto vedou v bolestivosti oční víčka a nezaostává ani zmíněný hřbet rukou či prsty. Extrémně bolestivou je i loketní jamka. Velice nepříjemná je pak vnitřní strana předloktí. Naopak nejméně bolestivé jsou oblasti s tuhou svalovinou, tedy třeba ramena.

Pro paži platí, že čím dále se posouváme od ramena, tím více tetování bolí. Každý máme samozřejmě jiný práh bolestivosti, takže jde o věc velice individuální.

Na jednu návštěvu to obvykle nebude

Pokud nechcete minimalistickou jednoduchou kérku v podobě mravenečka v životní velikosti, rozhodně se připravte na to, že tetovací salon navštívíte vícekrát.

Mnoho dobrých tetovacích salonů dokonce vyžaduje, aby klient přišel do salonu nejdříve na pouhou konzultaci. Není se co divit. Každý druhý tetování lituje a business odstraňování kérek frčí snad ještě lépe, než ten tetovací.

Tatér vás objedná obvykle maximálně na tříhodinové sezení najednou. Malé tetování se dá za tuto dobu zvládnout. Jinak se připravte na více sezení. 

Potetovat celou paži jako módní rukáv, což je dnes v kurzu, bude rozhodně o více sezeních. Pokud bude v barvě, půjde o desítky hodin.

Kolik stojí tetování ruky?

To je závislé na zkušenosti tatéra, věhlasu salonu, jeho umístění, konkurenci, velikosti tetování i na tom, jestli jde o černobílé, nebo barevné tetování. Takže ne, jednoznačná odpověď na tuto otázku neexistuje.

Ale dobrá rada určitě. Nechoďte jen po ceně tetování. Vyberte si zkušeného tatéra z profesionálního salónu s dobrými referencemi. Odstraňování nepovedené kérky je věc velice drahá, ale zničené zdraví, které může být důsledkem nepovedené aplikace v amatérských podmínkách nerenomovaných rádobytatérů, vám nikdo nevrátí.

Obecně se cena tetování pohybuje v řádech od 1000 Kč za minitetování na jedno sezení, až po desítky tisíc za tetování celé ruky.

Trendy pro tetování rukou

Trendů pro tetování paží je hned několik. Od těch nepřehlédnutelných a vyzývavých, až po zcela decentní. Zajímavou novinkou je tzv. párové tetování. Pár se k sobě postaví, obejme se, a motiv kérky je kompletní, až když je pár pohromadě.

Oblíbeným tetováním je tzv. rukáv (sleeve), kdy se potetuje celá ruka od ramena až po zápěstí, nebo pouze předloktí, a to z obou stran. Hitem jsou full color rukávy.

Opačným protipólem jsou pak jemné a decentní nápisy na zápěstí či přes rameno. V kurzu jsou 3D motivy i obrázky ve stylu steam punk. Řada lidí se ptá, jaký motiv na paži je trendem. Tatéři radí vyhnout se tradičnímu klišé a vsadit na autorský originál skutečně kvalitního tatéra.

Tetování rukou má dlouhou historii

Archeologové našli dokonce 5000 let staré potetované egyptské mumie. A potetována byla právě ruka. Muž měl na paži vytetovanou paovci hřivnatou a buvola. Jde zatím o nejstarší objevené tetování s výjevy ze života.

Abstraktní tetování měl i Ötzi, ledový muž z roku 3370 až 3100 př. n. l. Mumie ledového muže byla objevena v 90. letech v Alpách. Jeho tetování však představovalo pouze vodorovné a svislé čáry. Ötzi měl celkem 61 tetování, nejvíce na nohou, ale i na rukou.

Foto: Shutterstock.com.


Avatar

Karel Balek

Nadšený fotograf, věčný optimista a snílek. Rád poznávám cizí kultury, miluji dobré espresso a v neposlední řadě se zajímám o módu a oblékání ... Asi proto píši pro FashionMagazin.cz.