Tetování zdobí lidská těla už od počátku věků. Nejenže se pomocí tetování naši předci zkrášlovali nebo vyjadřovali svou víru, také věřili, že pomocí tetování mohou zastrašit své nepřátele. Tetování má historii dlouhou tisíce let a přesto jej dodnes považujeme za „in“ doplněk.

Tetování je nedílnou součástí populace a jeho popularita neustále stoupá. Tetování může vyjadřovat image člověka, u žen slouží jako módní doplněk a mnohdy i k zakrytí nedokonalostí.

Dámské jednoduché tetování na ruce, lístky rostlin, Unsplash.com

Velmi oblíbenými se v dnešní době stala minimalistická tetování. Existuje nekonečná škála motivů a návrhů. Platí, že u minimalistických tetování se fantazii meze nekladou. U minimalismu hraje prim jednoduchý design, složený ze základních geometrických útvarů ve formě čar, teček, nebo jednoduchých obrazců.

Minimalistická tetování jsou nejen atraktivní a vypadají skvěle na jakékoli části těla, ale mezi další výhody patří i to, že díky své jednoduchosti působí méně bolesti a rychleji se hojí.

Jednoduché tetování na ruku

Jednoduchá tetování často vídáme hlavně u žen, které dávají přednost menším a jemnějším tvarům. Je přirozené, že se ženy rády zkrášlují, proto ani není divu, že často sáhnou po minimalistickém tetování. Drobné tetování působí elegantně a podtrhne krásu všech žen. Nechte si potetovat například hřbet nebo bok ruky. Jednoduché tetování na ruku může být decentní i elegantní zároveň. A pokud jste milovnice šperků, nechte si tam rovnou nějaký vytetovat!

I minimalistická tetování mohou mít velký význam

Ačkoliv jsou minimalistická tetování jednoduchá a složená například jen z několika čar, mohou mít pro některé osoby veliký význam. Snubní prstýnky na svatbě má téměř každý. Pokud zrovna neholdujete šperkům na ruce, zkuste to vyřešit jinak. Co si takhle nechat vytetovat s partnerem symbol, který vás bude navždy spojovat?

Foto: Unsplash.com

Čím méně, tím lépe

Jak už bylo řečeno, pro minimalistická tetování je typická jednoduchost. Proto je nejlepší volit klasická jednobarevná tetování. A pokud toužíte po barvičkách, držte se jemných tónů.

Pečlivě vybírejte tetovací studio

Než se rozhodnete pro tetování, zvažte, kde si jej necháte udělat. Jedná se sice o jednoduché tetování, ale záleží zde na každém detailu. Linie jsou zde základním motivem, a aby tetování vypadalo dobře, je zde vyžadována naprostá preciznost tatéra.

Diskuze

2 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

[…] nechcete minimalistickou jednoduchou kérku v podobě mravenečka v životní velikosti, rozhodně se připravte na to, že tetovací salon […]

[…] můžete být kreativní a pohrát si s různými motivy. Zápěstí je dokonalým místem pro minimalistické tetování, které je ideální pro všechny milovníky jednoduchosti. Navíc bude působit […]