Svatební šaty: Jaké trendy budou in v roce 2019?

Tajemství příští sezóny je odhaleno! Poslední Bridal fashion week v New Yorku odhalil módní trendy roku 2019. Přípravy na svatbu jsou dlouhodobou záležitostí, proto už teď návrháři představují svatební šaty na jaro-léto 2019. Bude se vám tajit dech!

Romantika

Ano, přesně tímto heslem se většina návrhářů nechala inspirovat. Kolekce 2019 budou velmi romantické. Připravte se na dlouhé sukně, květované výšivky, krajky a dlouhé závoje. Barvám bude vévodit čistě bílá. Květinová ozdoba do vlasů váš romantický look ještě podtrhne.

Královská svatba

Co by to bylo za královskou svatbu, která by nechala módní nadšence klidnými, i proto se jeden z trendů sezóny 2019 nese v duchu této události roku 2018. Meghan Markle dle očekávání zásadním způsobem ovlivňuje módní trendy. Většina šatů je podobná předchozím nezapomenutelným královským svatbám, všichni mají ještě v čerstvé paměti vévodkyni Kate, která zazářila v krajkových šatech nebo princeznu Dianu a její ikonický blyštivý diadém.

Overaly

I kalhoty si našly své místo v kolekci pro přicházející sezónu. Overaly budou dozdobené krajkou nebo 3D kvítím. Trendy bude i kalhotový overal doplněný o krátkou či dlouhou sukni. Že si to neumíte představit? Mnozí z módních návrhářů ano a už teď se jejich experimentální modely těší velké oblibě.

Čisté a jednoduché linie

V jednoduchosti je krása, tenhle trend bude navždy nesmrtelný. Nemáte rády krajky a načechrané sukně? Minimalistické kolekce 2019 pro Vás budou to pravé ořechové. Čisté a jednoduché linie hlásí návrat 90. let a potěší mnohé z Vás.

Levandulová

Módním trendem 2019 bude fialová barva, pro svatební kolekce to potom bude jemná levandulová. Nikde není psáno, že svatební šaty musí být bílé. Nebojte se experimentovat a vyberte si z nespočtu modelů v tomto barevném tónu. Levandulová Vám bude slušet.

Metalické odlesky

Lesk a půvab? Stříbrná a zlatá? Jděte do toho! Mnoho návrhářů se této kombinace v minulosti obávalo, ale v dnešní době jsou módní mola plná stříbrné a zlaté barvy. Střihy jsou různorodé, můžete si vybrat přesně to, co Vám bude sedět nejvíc, ale rozdíl bude v látce kterou si vyberete. Pro větší efekt jsou některé šaty ještě doplněné o blyštivé kamínky, perličky a flitry.

Mašle

Mašle se staly trendem nejen Bridal fashion weeku, ale ovládly také letošní přehlídky haute couture. Tento trend je spojený s romantičnem, co víc, pokud je mašle umístěná do pasu nevěsty, podtrhuje ženskost a nevinnost. A když už mašle, tak rozhodně oversized!

Tak jaké svatební šaty si vyberete vy?

Foto: Brides.com.


Avatar

Agáta Eismannová

Jsem trochu snílek, trochu módní nadšenec, trochu romantik, trochu cynik. Zajímám se o zdraví a krásu, zejména o zevní péči o naše tělo. Není mi ale lhostejné ani to, co do svého těla dostávám skrze potraviny. Ráda předávám své vědomosti a zkušenosti i z oblasti zdravé výživy.