Sporty, díky kterým docílíme plochého bříška

Ploché bříško? Ano, prosím! Která z nás by ho nechtěla, že? Říká se, že břicho se formuje především v kuchyni a kdo chce mít krásné bříško, musí se k němu správně projíst. Jestliže i vy toužíte po dokonale vypracovaném bříšku, měly byste vědět, jaké sporty vám k němu pomohou.

Ačkoli je pravda, že nelze hubnout jen jednu partii na těle (bohužel), posilovat jen jednu určitou část rozhodně lze. Proto vám poradíme oblíbené a efektivní sportovní aktivity a cviky, se kterými i vy budete mít krásně ploché bříško.

Dynamické cvičení, které vás chytne: pilates

Vyzkoušely jste někdy pilates? Pokud ne, je to velká škoda! Obecně se doporučuje ženám nad 40 let, ale nikdo vám nezakáže vyzkoušet ho i dříve, nežli tenhle věkový limit překročíte.

Pilates je efektivní dynamické cvičení, které si vás dokáže získat. Nejenže díky němu posílíte břišní svaly, ale dojde k celkovému posílení těla – především pak ženy 40+ jistě ocení, že pilates mimo jiné formuje i paže, které bývají s přibývajícím věkem kritickou partií.

Jednoduchá aktivita, které se může věnovat každý: běhání

O běhání se často mluví, všude se doporučuje, protože se mu může věnovat každý a nepotřebujete k němu drahé vybavení, ale i přesto se k němu mnoho z nás zkrátka nemůže dokopat.

A to je škoda, protože běhání skutečně funguje nejen na ploché bříško, ale celkově na posílení těla a spalování nežádoucích tuků. Když se navíc pravidelně běhání zkombinuje s posilováním břišních svalů, nenechá na sebe ploché bříško příliš dlouho čekat.

Nenáročné cvičení, které si zamilujete: plavání

Spojit příjemné s užitečným? Zchladit se v horkém dni a ještě udělat něco pro své zdraví a krásu? Tak to rozhodně chceme! O čem že je řeč? No jasně, o plavání!

Další často podceňovaná aktivita, která nám toho může hodně nabídnout. Plavání není po technické stránce náročné, ale když se provádí svědomitě, dokáže zajistit kýžené výsledky. Plaváním zapojujete hodně svalů, posilujete nejen ruce a bříško, ale také svaly na zadečku. Proč to nezkusit?

Foto: Pexels.com, Shutterstock.com.


Avatar

nikolblahova

Móda není jen o dokonalých mírách, móda je i o kyprých tvarech. Každá jsme nějaká - nízká, vysoká, plnoštíhlá i tenká. A přesto jsme každá krásná. Tak nějak po svém. Milujme módu, protože díky ní můžeme vyjádřit, kdo vlastně jsme.