Mít kolem bříška nechvalně známou pneumatiku? Ne, díky! Bříško je častou problematickou partií, která trápí mnoho žen a dívek. My však známe cviky, které vám pomohou převislého bříška se zbavit. Zkusíte je?

Na bříšku se tuky drží zuby nehty

Určitě se shodneme na tom, že pokud jde o hubnutí a zpevňování, pak je oblast bříška tou nejhorší ze všech. Právě zde se totiž tuky drží doslova zuby nehty a zatímco jiné partie vesele hubnou, na bříšku to mnohdy ani není vidět. A to je vážně k vzteku!

Naštěstí existují cviky, které jsou zaměřené právě na tuhle partii ženského těla, díky kterým můžete za předpokladu, že je budete cvičit pravidelně, zredukovat tuk a zbavit se i nepěkného převisu.

Prkno: neděláte nic a přitom děláte všechno!

Prkno je často zatracovaným cvikem, protože si mnoho žen myslí, že jednoduše nefunguje. Cvik spočívá v tom, že se opřete o lokty, natáhnete nohy a opřete se o špičky. Zvednete bříško a zadeček nahoru, neprohýbáte se a jen držíte v této poloze. Zdá se to jednoduché? Zejména pro začátečníky to snadné vůbec není a vydržet v této poloze byť jen několik vteřin pro ně může být zdrcující. Na první pohled se zdá, že neděláte nic, ale ve skutečnosti děláte všechno. Tenhle cvik vážně funguje!

Zkracovačky: na první pohled brnkačka, která ale zabolí!

Další cvik opět vypadá velmi jednoduše, názor však změníte už po několika opakováních, protože zjistíte, že vám dá opravdu hodně zabrat. Zejména pak v případě, že jste doposud necvičily a vaše břišní svaly jsou na tom vážně bídně. A jak cvik provádět? Nejdříve se posaďte na zem a natáhněte nohy před sebe. Poté pokrčte kolena a přitáhněte si je co nejvíce k tělu. Pak vraťte do výchozí polohy, ale nepokládejte úplně na zem, o to je cvik těžší.

Sedy-lehy: ve škole jste je nesnášely, teď je budete milovat!

Také vám ještě během školních let vstávaly vlasy na hlavě hrůzou pokaždé, když učitelka zavelela, že budete dělat sedy-lehy? A k tomu všemu pěkně na čas, aby vám to mohla oznámkovat? Ufff. Že jste je nesnášely a dělaly je s odporem, protože se u nich zapotíte a především vás potom bolí břicho? Pak věřte, že nyní budete sedy-lehy milovat, protože fungují, ačkoli mnohdy vážně bolí!

Cvik se provádí tak, že se položíte na záda, pokrčíte nohy a chodidla opřete o podložku. Poté zvedáte horní polovinu těla, přitahujete se ke kolenům. Cvik si můžete ulehčit tím, že dáte ruce před sebe, těžší varianta má ruce za hlavou.

Foto: Pexels.com, Shutterstock.com.

Další nálož inspirace najdete na našem Instagramu!
Líbil se vám článek?
FashionMagazin.cz na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz
Sledujte FashionMagazin.cz také na Google News!

Diskuze

1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments

[…] Ačkoli je pravda, že nelze hubnout jen jednu partii na těle (bohužel), posilovat jen jednu určitou část rozhodně lze. Proto vám poradíme oblíbené a efektivní sportovní aktivity a cviky, se kterými i vy budete mít krásně ploché bříško. […]