Cviky, které vás zbaví převislého bříška

woman in black tank top and black leggings doing yoga

Mít kolem bříška nechvalně známou pneumatiku? Ne, díky! Bříško je častou problematickou partií, která trápí mnoho žen a dívek. My však známe cviky, které vám pomohou převislého bříška se zbavit. Zkusíte je?

Na bříšku se tuky drží zuby nehty

Určitě se shodneme na tom, že pokud jde o hubnutí a zpevňování, pak je oblast bříška tou nejhorší ze všech. Právě zde se totiž tuky drží doslova zuby nehty a zatímco jiné partie vesele hubnou, na bříšku to mnohdy ani není vidět. A to je vážně k vzteku!

Naštěstí existují cviky, které jsou zaměřené právě na tuhle partii ženského těla, díky kterým můžete za předpokladu, že je budete cvičit pravidelně, zredukovat tuk a zbavit se i nepěkného převisu.

Prkno: neděláte nic a přitom děláte všechno!

Prkno je často zatracovaným cvikem, protože si mnoho žen myslí, že jednoduše nefunguje. Cvik spočívá v tom, že se opřete o lokty, natáhnete nohy a opřete se o špičky. Zvednete bříško a zadeček nahoru, neprohýbáte se a jen držíte v této poloze.

Zdá se to jednoduché? Zejména pro začátečníky to snadné vůbec není a vydržet v této poloze byť jen několik vteřin pro ně může být zdrcující. Na první pohled se zdá, že neděláte nic, ale ve skutečnosti děláte všechno. Tenhle cvik vážně funguje!

Zkracovačky: na první pohled brnkačka, která ale zabolí!

Další cvik opět vypadá velmi jednoduše, názor však změníte už po několika opakováních, protože zjistíte, že vám dá opravdu hodně zabrat. Zejména pak v případě, že jste doposud necvičily a vaše břišní svaly jsou na tom vážně bídně.

A jak cvik provádět? Nejdříve se posaďte na zem a natáhněte nohy před sebe. Poté pokrčte kolena a přitáhněte si je co nejvíce k tělu. Pak vraťte do výchozí polohy, ale nepokládejte úplně na zem, o to je cvik těžší.

Sedy-lehy: ve škole jste je nesnášely, teď je budete milovat!

Také vám ještě během školních let vstávaly vlasy na hlavě hrůzou pokaždé, když učitelka zavelela, že budete dělat sedy-lehy? A k tomu všemu pěkně na čas, aby vám to mohla oznámkovat? Ufff.

Že jste je nesnášely a dělaly je s odporem, protože se u nich zapotíte a především vás potom bolí břicho? Pak věřte, že nyní budete sedy-lehy milovat, protože fungují, ačkoli mnohdy vážně bolí!

Cvik se provádí tak, že se položíte na záda, pokrčíte nohy a chodidla opřete o podložku. Poté zvedáte horní polovinu těla, přitahujete se ke kolenům. Cvik si můžete ulehčit tím, že dáte ruce před sebe, těžší varianta má ruce za hlavou.

Foto: Pexels.com, Shutterstock.com.


Avatar

nikolblahova

Móda není jen o dokonalých mírách, móda je i o kyprých tvarech. Každá jsme nějaká - nízká, vysoká, plnoštíhlá i tenká. A přesto jsme každá krásná. Tak nějak po svém. Milujme módu, protože díky ní můžeme vyjádřit, kdo vlastně jsme.