Speciál o značkách: Giorgio Armani

Náš speciál o značkách, ve kterém se dozvíte informace o jednotlivých módních značkách, návrhářích, ale také zajímavosti, které jste doposud nevěděli, pokračuje. Dnes jsme si pro vás vybrali značku Armani a zakladatele této slavné značky Giorgio Armani.

Giorgio Armani

Dalším známým italským módním návrhářem je právě Giorgio. Jak už to tak většinou bývá, i Giorgio začal navrhovat u jiného návrháře, a to Nina Cerrutiho v roce 1964. O dva roky později se seznámil se svým blízkým přítelem a obchodním partnerem – Sergiem Galeotti, který mu pomohl založit si jeho první návrhářské studio. Giorgio měl ale talent, kterému naprosto důvěřoval, proto v roce 1974 založil svou značku Armani.

Giorgio nepatří mezi módní návrháře, kteří se rádi nechávají inspirovat ostatními značkami. Je věrný svému postoji k módě a právě proto se mu postupně podařilo proklouznout do všech oblastí módy. Největší přínos ale přinesl pánské módě, která by bez Armaniho nebyla tím, čím je dnes.

Speciál o značkách: Giorgio Armani 1

Armani – luxus pro všechny

Tento celosvětově působící italský módní dům je rozdělen do několika podznaček, a to například: Emporio Armani, Armani Jeans, Armani Junior či Armani Exchange, která je dostupná především pro mladé milovníky luxusu a stylu. Armani není jen módní značkou obuvi, parfémů a oděvů. Působí také v oblasti ubytování, designu a výzdoby domů.

Zajímavosti:

  • 300 obchodů, ve 35 zemích, 5 500 zaměstnaných lidí
  • Giorgio získal ocenění: důstojník řádu Čestné legie
  • Giorgio Armani se stal prvním módním návrhářem, který odmítl do svých kolekcí dosadit příliš štíhlé modelky.
  • V holetem Armani Hotels & Resolts je všechen nábytek osobně navržen Giorgiem.

Avatar

NikolKurkova

Oblékání je odrazem člověka - malý kousek z toho, kdo jste, je v tom, co máte na sobě (M. Jacobs). Můžete být každý den za někoho jiného a zároveň sami sebou. Tohle kouzlo na módě prostě miluji.