Troufám si říct, že neexistuje člověk, který by neznal značku Versace. Tato proslulá módní značka pochází z Itálie, která je takovou mekkou módního průmyslu.

Založil ji v roce 1978 módní návrhář slavné rodiny Versace –  Gianni Versace. Ten samý rok byl v Miláně otevřen první butik této značky, která slavila okamžitý úspěch, který značku doprovází dodnes. Nosit Versace je totiž jako nosit kousek umění.

Gianni Versace

Gianni Versace se o módu zajímal už odmalička. Šít se naučil v salonu své matky. Bylo mu pouhých 10 let, když navrhl své první šaty. Jak už to tak u pánských módních návrhářů bývá, Gianni byl gay. Možná právě díky tomu měl talent pro tvorbu nejen pánské módy, v každém módním kousku je totiž krapet erotiky, která je pro tuto značku charakteristická.

Gianni založil značku Versace spolu se svým bratrem Santem a sestrou Donatellou (o které vám níže prozradíme trochu více).

Gianni měl krásný život, móda pro něj znamenala absolutně vše. V roce 1994 mu však lékaři diagnostikovali proklatou rakovinu. V boji s touto zákeřnou nemocí se nevzdával. Mnoho lidí se domnívá, že Gianni zemřel právě na rakovinu. Pravdou ale je, že byl zastřelen cestou ze svého oblíbeného baru. Vzhledem k tomu, že vrah spáchal pár dnů po vraždě módního návrháře sebevraždu, dodnes není znám motiv… Značka Versace potřebovala vedení.

picmonkey-collageDonatella Versace

Po smrti svého bratra se vedení módní značky Versace ujala Donatella Versace. Její jméno se postupem času stalo slavnější, než jejího bratra, za což může děkovat především bulváru, který neustále řeší její eskapády nebo plastické operace.

Donatella je proslulá tím, že pro své modely ráda využívá známé osobnosti, místo neznámé modelky. Vsází tak na jistotu, protože díky tomu ví, že si modelu Versace všimne mnohem více lidí a rychleji tak naváže spolupráce. V roce 2002 byli sourozenci Gianni a Donatella Versace oceněni za mimořádný světový módní úspěch, díky expozici s oblečením značky Versace v historickém Victoria and Albert Museum v Londýně.

Módní značka Versace není propagátorem žádného romantického a něžného stylu. Naopak módní kousky Versace jsou velmi vášnivé a detailně propracované.

Foto: Facebook – Versace , Instagram – Donatella Versace.

Načítání...

Diskuze