Široké kalhoty se opět vrací na módní výslunní a právě teď na podzim se u žen těší velké oblibě. Kalhoty se širokými nohavicemi jsou nejen nesmírně pohodlné, ale zároveň úžasné v tom, že dokážou hravě zamaskovat problematické partie. Máte už alespoň jedny takové ve svém šatníku?

Jak se nosí široké kalhoty? Poradíme!

Mnoho žen (a možná můžeme tvrdit, že jich je dokonce většina) se nošení širokých nohavic obává a vyhýbá velkým obloukem, protože si jednoduše nejsou jisté, jak se tenhle módní trend vlastně nosí. Některé mají dokonce obavy, že jim široké nohavice nebudou slušet a naopak přitáhnou pozornost k partiím, na které by ony samy raději neupozorňovaly.

Ve skutečnosti jsou tyhle obavy a předsudky úplně zbytečné a vy se nošení širokých kalhot vyhýbáte zbytečně. V dnešním článku vám poradíme, jak tenhle střih kalhot, který se dokáže šikovně přizpůsobit jakému typu ženské postavy, nosit s bradou hrdě vzhůru. Tak pojďme na to!

siroke-kalhoty-jsou-v-kurzu-chcete-inspiraci-jak-je-nosit-02
siroke-kalhoty-jsou-v-kurzu-chcete-inspiraci-jak-je-nosit-03

V kombinaci s úzkým svrškem dodáte své siluetě ty správné tvary

Velice šikovnou kombinací, kterou záměrně zmiňujeme hned jako první, jsou kalhoty se širokými nohavicemi a úzký svršek. Věřte tomu nebo ne, ale tahle dvojice se postará o to, že vaše postava dostane ty správné ženské křivky.

Široké nohavice zajistí, že vaše postava bude působit opticky delší, což ocení především ženy, ke kterým nebyla příroda, co se výšky týče, zrovna příliš štědrá. Pozor si ale dejte na volbu topu, který by v tomto případě měl být úzký a střižený na tělo, jedině tak lze dosáhnout kýženého efektu.

Široké nohavice končící nad kotníky skvěle vyniknou s kotníkovými botami

Populární jsou tzv. culottes, neboli kalhoty, jejichž délka končí nad kotníky. Tenhle střih samozřejmě nemohl nepostihnout ani kalhoty s širokými nohavicemi, které vám dávají příležitost nechat vyniknout vámi zvolené kotníkové boty – ty se teď na podzim hodně nosí, takže zde rázem máme perfektní podzimní look, na který můžete vsadit svou horkou kartu.

Možná vás to překvapí, ale široké nohavice zakončené nad kotníky si budou skvěle rozumět i s lodičkami, což je typicky ženská obuv, která vašemu kroku dodá ten správný šmrnc. A to by bylo, aby se pak za vámi neotáčely jak mužské, tak i ženské pohledy, to se vsaďte!

siroke-kalhoty-jsou-v-kurzu-chcete-inspiraci-jak-je-nosit-04
siroke-kalhoty-jsou-v-kurzu-chcete-inspiraci-jak-je-nosit-05

Sázka na výraznou barvu strhne pozornost vašim směrem

Co si budeme povídat – široké nohavice jsou samy o sobě docela viditelné, takže je pravděpodobné, že už tak na ulici strhnete pozornost svým směrem. O to více na sebe upozorníte v případě, kdy vsadíte na nějaký hodně výrazný barevný odstín, nebo kdy sáhnete po nějakém viditelném vzoru. V tu chvíli si můžete být jisté, že se stanete středem pozornosti.

Pokud víte, že vám pohledy druhých lidí nevadí, určitě se výraznějších motivů, vzorů a odstínů nebojte. Kdo se ale v centru dění příliš necítí, ten by se měl držet tlumenějších a střídmějších barviček, které na něho tolik neupozorní.

Foto: Pinterest, Instagram, ASOS, Zalando.

Načítání...

Diskuze