Šílená přehlídka AVAVAV z milánského Fashion Weeku reprezentuje spěch a chaos. Absolutní reflexe dnešní doby

Módní svět je známý svou rychlostí a neustálým tlakem na vytvoření něčeho nového a vzrušujícího. To vše a ještě více bylo vidět na nedávné přehlídce značky AVAVAV pro jaro/léto 2024, která nás pobavila a zároveň v nás zanechala hluboký dojem. Tato přehlídka, která zakončila milánský týden módy, byla dílem švédské návrhářky Beate Karlsson nám odhalila temnou stránku módního průmyslu.

Vše, jenom ne konvenční

Beate Karlsson, původem ze Stockholmu, si vytvořila jméno svými nekonvenčními a vtipnými přehlídkami. A kolekce pro jaro/léto 2024 (SS24) nebyla výjimkou. V minulé sezóně jsme byli svědky toho, jak se na mole její kolekce doslova rozpadla, což symbolizovalo vysoké nároky na svět módy. Letošní přehlídka však přinesla ještě více humoru a zvýšila laťku.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený AVAVAV (@avavav)

Přehlídka byla pojata jako intimní událost, kterou zaplavili módní nadšenci toužící vidět, co Beate Karlsson tentokrát přinese. A nezklamala. Před začátkem přehlídky personál ze zákulisí v rychlosti nalepil na stěny místnosti papíry s nápisy AV AV AV. To vytvořilo atmosféru plnou napětí a očekávání.

Příběh o tlaku, chaosu a bizarnosti módního průmyslu

První modelka byla vystrčena na molo, a hned poté se rychle odtáhla zpět do zákulisí v chaosu, který byl patrný na první pohled. Druhá modelka šla rychlým krokem a měla na sobě tričko s nápisem „ADD BACK?!“, což napodobovalo rychlost návrhářského procesu.

Jiné modelky se snažily zůstat klidné, i když jim řasenka stékala po tvářích. Prezentovaly mikiny s nápisy „NO TIME TO DESIGN“, které byly jasným odrazem tématu této kolekce – náročnosti a stresu, který provází módní průmysl.

Návrhy zahrnovaly i odvážné prvky, jako květinové vzory na jemných blůzách, které si modelové oblékali za chůze, mikiny oblečené naopak, aby zakryly tvář, a dokonce i tetování s nápisem „Filthy Rich“ na obnaženém hrudníku modelky. Tyto prvky nejenže odrážely tlak módního průmyslu, ale také ukazovaly jeho bizarní stránku.

Vrcholem přehlídky byl model vytvořený z pěnových krychlí popsaných fixou a modelka obalená lepicí páskou. Celou show zakončil outfit vytvořený pouze z lepíků na poznámky.

Přehlídka AVAVAV SS24 nám připomněla, že móda není jen o krásných šatech a vysokých podpatcích, ale také o tlaku, stresu a náročném tempu, se kterým se návrháři musí vypořádat. Beate Karlsson nám svým jedinečným stylem přinesla možnost nahlédnout do tvrdé reality módního průmyslu s potřebným humorem.


Avatar

Noemi

Nejšťastnější jsem, když tvořím, sportuju nebo cestuju. Zajímám se o zdravý a udržitelný životní styl. Móda je pro mě umění - ať už je náš styl konvenční nebo alternativní, vždy nám dává prostor vyjádřit se beze slov. Odlišuje nás a zároveň spojuje, a právě to na módě miluju.