Rozhovor s finalistkami Česko-Slovenské Miss #4: Barbora Fenclová a Veronika Maléřová

Galavečer Česko-Slovenské Miss 2015 se uskuteční již zanedlouho – 3. 10. 2015 v Plzni v Parkhotelu. Přečtěte si nyní rozhovor se dvěma z deseti hlavních protagonistek celého večera – s finalistkami Barborou Fenclovou a Veronikou Maléřovou.

Česko-Slovenská Miss

Barbora Fenclová

bfenc1. Jak se těšíš na finálový galavečer ČS MISS a z čeho máš největší strach?

Těším se, přece jen je to něco, co člověk nezažívá každý den, a když už jsem dostala takovou příležitost, tak si to chci užít :-). Jsem z toho už lehce nervózní, ale to si myslím není na škodu. Mám trochu strach z volné disciplíny, protože není moc času na přípravu a já mám v hlavě hodně vizí a ráda bych je proměnila v realitu. Ale jak říkám, nervozita dokáže člověka vybudit k výkonům, proto udělám všechno proto, aby to podle těch mých plánů bylo.

2. Máš už za sebou nějaké zkušenosti z modelingu? Láká tě tahle práce?

Nějakou zkušenost už za sebou mám, ale jen když přišla nějaká zajímavá nabídka, jinak jsem se tomu doposud nijak cíleně nevěnovala. Takže ano, láká mě to a baví mě to, ale povoláním modelka bych být nechtěla. Chci vystudovat školu, mít profesi, která mě bude živit celý život a modeling brát jako příjemné zpestření.

3. Nosíš ráda boty na podpatku nebo bez podpatku? A proč?

Záleží na tom, co si situace žádá. Jestliže jdu do společnosti, beru si boty na podpatku téměř pokaždé. Na běžné nošení dávám přednost spíše botám bez podpatku, protože skoro pořád někam spěchám a s podpatky to trochu bolí :-). Ale nemůžu to takhle asi úplně zobecnit, prostě záleží na mém aktuálním rozpoložení.

bfencl4. Sleduješ módu a trendy?

Ano, ale ne nějak cíleně. Nekupuji si třeba časopisy o módě a podobně, spíše vnímám to, co je kolem mě a jak se obměňují kolekce. Ale nejsem zrovna příznivcem toho, že co je zrovna trendy, to musím mít. Pořizuji si jen věci, co se mi líbí a v čem se cítím dobře já sama.

5. Jak bys popsala svůj styl oblékání? V čem se cítíš nejlépe?

Mám ráda jednoduchou eleganci, ale zase ne žádné nudné kombinace. Baví mě detaily, třeba k jednoduššímu oblečení výraznější doplňky nebo naopak.

6. Nakupuješ často? Kde nejčastěji a nejraději nakupuješ?

Jak kdy, ale nejčastěji nakupuji, když něco potřebuji a občas, když si chci udělat jen tak radost. Obvykle chodím nakupovat v obchodních centrech v Plzni a v Praze, tam, kde je velký výběr a téměř se nestane, že bych odcházela s prázdnou.

7. Čím si myslíš, že bys mohla diváky a porotu oslnit?

To je hodně subjektivní, každý podle mě hledá něco trochu jiného. To, co se líbí jednomu, nemusí se líbit druhému. Ale rozhodně chci zůstat svá a nehrát si na nic, co nejsem. A už je jen na porotě a divácích, jestli se jim to bude líbit nebo ne :-).

Veronika Maléřová

vmal1. Jak se těšíš na finálový galavečer ČS MISS a z čeho máš největší strach?

Na finálový galavečer se těším moc, mám v plánu si celý večer a přípravy užít a ničím se nestresovat, ale vím, že i tak tréma přijde, doufám, že jen taková ta zdravá 🙂 Nechci ani nad strachem přemýšlet, jelikož strach celkově člověka brzdí, ale jestli to tak můžu říct, podvědomě i vědomě mám strach z rozhovoru, otázek, něco co by mě mohlo překvapit a já v tu chvíli nebyla schopna adekvátně zareagovat.

2. Máš už za sebou nějaké zkušenosti z modelingu? Láká tě tahle práce?

Co se týče modelingu, tak zkušenosti žádné nemám, nechodila jsem nikdy žádné přehlídky, nic takového. Zúčastnila jsem se finále iMiss 2014 odkud jsem si odnesla titul iMiss press a tím moje „zkušenosti“ v této chvíli končí, ale baví mě být modelem pro focení a těchto možností ráda vždy využiji. Již se mi naskytlo pár focení pro reklamní účely různých firem a za to jsem moc vděčná.

3. Nosíš ráda boty na podpatku nebo bez podpatku? A proč?

Nosím ráda obě varianty 🙂 ve větší míře nosím ale boty bez podpatku, každopádně minimálně na kulturní nebo společenské akce je ráda obuji vždy 🙂 Výhodou je, že mě nikdy nebolí nohy i když jsem je předtím dlouho neměla na sobě 🙂 Každopádně boty na podpatku velmi podtrhují ženskost a elegantnost, to mám ráda.

4. Sleduješ módu a trendy?

Módu a trendy sleduji ráda, je zajímavé jak se móda vrací a stále opakuje. Ne vždy s aktuálními trendy ale souhlasím 🙂 ráda jsem sama sebou, ale obvykle většině aktuálním módním kousků stejně podlehnu 🙂

vemale5. Jak bys popsala svůj styl oblékání? V čem se cítíš nejlépe?

Mému šatníku vévodí tmavší barvy a většinou jednobarevné věci. Nejvíce černá, hnědá, béžová, bílá, šedá, Pár kousků mám dokonce barevných, ale ty se na mě objeví jen občas 🙂 S kamarádkou se v tomto ohledu vždy řídíme heslem: „černá je ke všemu… třeba… k černé“ 😀 barevné a pestré věci jsou krásné, ale málokdy je na sebe obléknu v běžném životě. Je pro mě důležité, abych se cítila dobře a to se cítím v jednoduchých a jednobarevných věcech. Ráda jednoduchost outfitu doplním o stříbrné nebo zlaté šperky, kvalitní hodinky, ale s doplňky jsem spíše střídmější. Mám ráda elegantní, ale zároveň pohodlný styl oblékání. Ovšem tepláky, mikina a tenisky jsou taky skvělá věc :)))

6. Nakupuješ často? Kde nejčastěji a nejraději nakupuješ?

Nakupovala bych daleko častěji, ale musím se hlídat 😀 naštěstí momentálně bydlím ve městě, kde nejsou velká obchodní centra, tak mě to tolik neláká. Ale jako každá žena si ráda pochodím po obchodech. Nemám vyhraněnou konkrétní značku, když se mi něco líbí nezáleží mi tolik na tom z jakého obchodu to je. Za poslední dobu mě nejvíce nadchly věci z Primarku (kvůli zastávce v tomto obchodě v Londýně jsem málem nestihla letadlo :D) Mezi nejnavštěvovanější obchodní řetězce v ČR jsou pro mě bezesporu Reserved, H&M a Mango.

7. Čím si myslíš, že bys mohla diváky a porotu oslnit?

Mezi diváky budu mít své nejbližší, a ti jsou mi velkou oporou, myslím, že díky nim budu mít velkou psychickou podporu a budu si moci finálový večer užít plnou parou. Jsem cílevědomá, mám ráda, když věci, které dělám, mají smysl a myslím si, že nejsilnější a nejdlouhodobější zbraní je přirozenost, ačkoliv to zní jako velké klišé je v tom velká pravda :).


Avatar

Redakce

Bavíme, radíme a inspirujeme. Jsme FashionMagazin.cz a na českém internetu fungujeme už od roku 2012!