UPDATE: Oficiální český H&M e-shop spuštěn 26. 3. 2015. Více v článku český H&M online e-shop konečně spuštěn.

Přejděte na H&M e-shop zde: H&M.com


Švedský oděvní gigant

H&M přišel minulý měsíc s velkolepou zprávou. Konečně se chystá spustit prodej oblečení po internetu i v České republice.

A Česká republika není jediná, která se v roce 2015 dočká této „pocty“. Spolu s námi se na nový H&M e-shop mohou těšit i milovníci on-line nakupování na Slovensku, v Belgii, Bulharsku, Maďarsku, Polsku, Portugalsku a Rumunsku. Zdá se, že značka H&M začíná ještě výrazněji útočit na východní Evropu (+ Belgii. Víme, že Belgie není východní Evropa. #NejsmeIdioti).

H&M si také v souvislosti s otevřením e-shopu připravili pro své zákazníky zajímavou akci. Pokud se na webu hm.com/cz přihlásíte k odběru novinek, nejenže budete mailem informováni o přesném datu spuštění českého H&M e-shopu, získáte k tomu ještě 25% slevu na jeden vámi vybraný produkt.

hmprod

H&M a on-line nakupování

Společnost H&M je s prodáváním oblečení přes internet velmi opatrná. Například v USA bylo plánované spuštění H&M e-shopu stanoveno na jaro 2012. Po několika odkladech se američané dočkali až v srpnu 2013. Na facebooku také vznikla stránka s názvem H&M – We Want to Shop Online! Tak moc chtějí lidé po celém světě nakupovat produkty H&M z tepla domova.

Problém je ten, že H&M se řadí mezi low-costové značky, které jsou svou cenou dostupné více méně pro úplně každého. Marže se u jednotlivých produktů pohybuje také v minimálních částkách a proto nezbytné součásti on-line nakupování, jako je vrácení zboží nebo ceny za dopravu, mohou velmi výrazně přidělat kaňky na takto postaveném byznys modelu.

H&M před pár dny vydali zprávu, že od 1. září do 30. listopadu 2014 zaznamenali oproti roku 2013 11% nárůst tržeb. Ve velké míře za to mohou právě on-line obchody, které se pomalu, ale jistě rozrůstají. Marginální vliv na tato čísla má zřejmě činská pobočka H&M e-shopu.

Dá se tedy předpokládat, že výše zmíněné obavy jsou už rozmetány a H&M bude vesele své produkty prodávat po internetu i v dalších zemích světa. V současnosti lze nakupovat oblečení a doplňky od H&M ve Francii, Švédsku, Dánsku, Číně, Norsku, Finsku, Německu, USA, UK a v Nizozemsku.

P. S. Co myslíte, bude i Tomáš Berdych nakupovat v české verzi H&M e-shopu?

berdych-hm

Načítání...

Diskuze