Ženy, které se nebály radikální změny účesu aneb co s ženou dokáže trocha odvahy

Účesy, stejně jako móda, podléhají určitým trendům, které se neustále obměňují. Ne každý je vyhledává, ne každý se s nimi ztotožňuje a to je naprosto v pořádku. V životě ženy ale čas od času nastane situace, která si vyžaduje zásadní životní změnu, se kterou se pojí nový začátek. Podobné změny bývají doprovázeny i radikální obměnou účesu – bez ohledu na trendy. Podívejte se na zajímavé vlasové proměny, kterým rozhodně nechyběla kuráž.

Změna je život. Chce to ovšem odvahu i důvod

Radikálně změnit účes ze dne na den se moc často nestává. Zásadní životní změny zkrátka nečiníme denně. K radikální změně účesu je zapotřebí mít jistou dávku kuráže, najít sebevědomí a pustit se do toho.

Některé ženy k podobnému kroku vede například změna zaměstnání, změna partnera, hubnutí, touha změnit svůj šatník a styl či zhubnout a vypadat lépe a třeba i vypadat mladší. Ať už je důvod k podobné změně jakýkoliv, bez velkého odhodlání to nejde.

„Žena, která si ostříhá vlasy, je připravená na to, změnit celý svět,“

Coco Chanel [1]

Jste opravdu připravené na velkou změnu?

Ještě před tím, než se odhodláte k takto velké životní změně, měla byste mít jasno v několika zásadních bodech.

Ženy mají tendenci se zhlédnout například ve své oblíbené celebritě a okopírovat její účes. To samozřejmě nemusí být problém, ale dobře si dopředu zhodnoťte, zda by vám podobný účes, jaký nosí vaše múza, slušel také.

Zkuste se nejprve řídit tvarem vašeho obličeje. Má vaše oblíbená celebrita podobný tvar obličeje, jako vy? Pak máte vyhráno, existuje velká pravděpodobnost, že váš nový radikálně inovovaný účes bude slušet i Vám!

Plánujete s radikální změnou zkusit i novou barvu, kterou jste ještě nikdy nenosila? Bude jistě příhodné, když zvolíte takovou barvu, která bude dobře ladit s tónem vaší pleti. Tón pleti můžete mít bud teplý, studený nebo neutrální.

  • Neutrální tóny mají to štěstí, že jim sluší snad každá barva vlasů.
  • Ženy s teplým tónem pleti vypadají dobře s teplejším odstínem vlasů, jako je zlatá, medová blond nebo odstín čokolády.
  • Studený tón pleti si může dovolit platinovou blond nebo hnědou s fialovými odlesky.

Radikální proměny vlasů před a po

Troufla byste si na podobnou radikální změnu i vy? Dejte vědět v komentářích!


Zdroje

  1. https://www.harpersbazaar.com/fashion/designers/g32971271/best-coco-chanel-quotes/
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments