Neexistuje univerzální úprava vlasů, která by sedla každému. Každému tvaru obličeje totiž sluší jiný typ střihu či délky vlasů. Teď nebereme v potaz barvu, i když i ta se na celkovém vzhledu může projevit. Zejména proto, že různé melíry či lesklé barvy dokážou vzhled naší hřívy výrazně promodelovat. Tím nejdůležitějším je však střih, styling a též délka.

Každý máme jiný tvar obličeje

Existuje více teorií, které dělí dámský obličej podle tvarů. Dnes nejpoužívanější je dělení na šest skupin. Obličej podle tohoto dělení můžeme mít:

  • obdélníkový
  • oválný
  • čtvercový
  • srdcového tvaru
  • diamantový
  • kulatý

Nevíte, jaký máte právě vy? Stáhněte si vlasy čelenkou tak, aby vám nedeformovala tvar obličeje. Použít lze gumičku i šátek. Až pak se podívejte do zrcadla a snažte se identifikovat, jaký je tvar vašeho obličeje. Je to důležité z hlediska volby střihu i stylingu účesu.

Nemusíte se snažit striktně určit svůj tvar obličeje. Je možné, že budete na hranici mezi dvěma tvary. O to větší spektrum účesů pak můžete nosit.

Obličej protáhlého obdélníkového typu

Foto: Depositphotos.com

Tomuto tvaru obličeje sluší romantika. Střih i styling by měly zjemňovat rysy. Proto vsaďte na kudrlinky, vlnky, jemné drdoly, různé exotické lehké prostřihy i vrstvený střih, jenž umí něžně rozčepýřit i rovnější vlasy.

Oválný obličej

Foto: Depositphotos.com

S tímto tvarem obličeje vám sluší dlouhé vlny a velké rozpadající se kudrliny. Dobrou volbou je tupě střižené mikádo, ale i střihy v jemných vrstvách, které uberou obličeji na jeho délce a hlavu mírně rozšíří.

Foto: Depositphotos.com

Kulatý obličej

Foto: Depositphotos.com

Právě tento tvar obličeje řeší ženy nejčastěji. Pomoci mu umí delší vrstvené střihy, minimálně po ramena. Nic nezkazíte, když budou vrstvy ostře rozpoznatelnými. Je dobré, pokud vlasy zasahují do obličeje a zakryjí částečně lícní kosti.

Foto: Shutterstock.com

Čtvercový obličej

Foto: Depositphotos.com

Čtvercový obličej kombinuje kulatý a obdélníkový obličej, ale překvapí vás, že si z každého bere to lepší. Sluší mu ofiny delší po stranách, perfektně vypadá krátké vrstvené mikádo, ale i mikádo delší, opět vrstvené. Stejně jako u kulatého tvaru je lepší vlasy nechat překrývat lícní kosti.

Foto: Shutterstock.com

Obličej tvaru diamant

Foto: Depositphotos.com

Noste především delší vlasy – středně dlouhé až dlouhé. Boční partie vlasů by měly končit optimálně u brady. Skvělé jsou rozcuchané vlny. Tento tvar je ideální pro všemožné copy a ohony.

Obličej tvar srdce

Foto: Depositphotos.com

Někdy se mu říká též obrácený trojúhelník. Tomuto tvaru obličeje sluší vlny a objemné účesy, jejichž objem začíná u brady. Může jít též o mikádo s objemem ve spodní části. Nestyďte se odhalit krásně tvarované čelo. Slušet vám budou střihově výrazné pixie střihy, ale též extra krátké účesy.

Co vlastně znamená najít styl účesu, který je pro nás tím nejdokonalejším?

Nehledáme žádný super styl. Hledáme účes, který nám bude vyhovovat ve dvou rovinách. Především by mělo jít o účes, který zakryje naše nedostatky. Výraznou bradu, hubený obličej, příliš nízké čelo, i naopak čelo příliš vysoké. Vychází se z ideálního tvaru obličeje, a právě modelováním pomocí účesů se k němu snažíme přiblížit. Velký vliv má délka ofiny, hladký nebo vlnitý účes, též celková délka vlasů a mnoho dalších parametrů střihu a stylingu.

Dále pak hledáme takový tvar pro naše vlasy, který naopak nezakryje či nezdeformuje přednosti našeho obličeje. Kdo má krásné oči, nechce je zakrývat ofinou. Jiné z nás zas nechtějí dlouhé vlasy, které by ukryly naši exoticky štíhlou šíji a dlouhý krk.

Diskuze

2 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Hodně pitomé. Důležitá je i délka krku., Protože čtvercový obličej a krátký krk-katastrofa.

taky mám obličej ve tvaru srdíčka a vlasy mám dlouhe, nechala sjem si napojit klipy a jeden ružový, aby mně to vlasy oživilo a vypadalo to svěže