První pomoc pro vysušené ruce dezinfekcí

S ohledem na dění v posledním roce se nepostradatelnou součástí našich kabelek stala dezinfekce. Používáme ji několikrát denně dle doporučení, abychom minimalizovali riziko nakažení. Časté dezinfikování rukou ovšem přináší nepříjemný následek, a sice vysušené ruce či dokonce začínající ekzém. Máme pro vás pár tipů první pomoci, která vám téměř okamžitě uleví od bolesti.

Foto: Unsplash

Koupel v hydratačním mléce

Místo sprchového gelu (i přesto, že výrobce kolikrát slibuje, že je hydratační) použijte raději sprchové nebo hydratační mléko, a to nejlépe s obsahem bambusového másla nebo kokosového olej. Díky pravidelné koupeli v této hydratační lázni vám již během několika dnů zmizí ošklivé „šupinky“, které se vám vytvořily za rukou a jako bonus budete mít krásně hydratované celé tělo.

Foto: Unsplash

Ošetřující zábal s olivovým olejem

Vykouzlete si relaxační večer jen pro vás. Masku na vlasy a obličej perfektně doplní maska na vaše vysušené ruce. Postačí vám pouze panenský olivový olej, kterým si řádně namažete ruce (a nešetřete, vyplatí se to). Poté nechte minimálně 25-30 min působit. Následně opláchněte vodou a ošetřete ruce vašim oblíbeným hydratačním krémem.

Věrná klasika, která nikdy nezradí

Na trhu je mnoho hydratačních krémů, ale určitě se všichni shodneme, že není nad klasiku. Pořidte si co nejvíce mastný krém na ruce, který se dlouho vstřebává, takže vašim vysušeným rukám dodává postupnou hydrataci.


Avatar

NikolKurkova

Oblékání je odrazem člověka - malý kousek z toho, kdo jste, je v tom, co máte na sobě (M. Jacobs). Můžete být každý den za někoho jiného a zároveň sami sebou. Tohle kouzlo na módě prostě miluji.