Proč se mastí pleť? Musíte hydratovat.

Většina z nás má kombinovanou neboli smíšenou a převážně mastnou pleť. V některých oblastech může být suchá a někdy i dokonce hrubá. V takzvané T zóně se naopak leskne a je mastná. Jde o oblast nosu, čela a tváří.

mastnou pletí jde často ruku v ruce akné. Mnoho přípravků slibuje zázraky. Bez pravidelné péče ale mnoho nesvedete. S mastnou pletí děláme často stále stejné chyby. Pleť se mastí zejména proto, že úpěnlivě volá po hydrataci. Obyčejnou vodou a mýdlem ji ale při čištění vysušíte. Pleť se tomu brání a paradoxně se mastí ještě více. V tu chvíli je nejvyšší čas vsadit na hydratační produkty.

Čemu se vyhnout

Zóny mastné pleti nikdy nečistěte pleťovými vodami s obsahem alkoholu nebo chemických látek slibujících důsledné čištění. Nepřehánějte to ani s množstvím peelingů, čistících mýdel, mycích gelů a pěn proti akné. Akné je problém, který vychází zevnitř a přesně tak jej musíte i řešit. Upravte životosprávu, jídelníček a oddejte se pohybu. Pijte čistou, neperlivou vodu. Žádná zázračná vodička na akné nepomůže. Čištění pleti je klíčové, jen na to musíte jít správně. Nic se nemá přehánět ani u mastné pleti.

Čištění pleti

Vždy je lepší se vydat tou nejpřirozenější cestou. Možná vás překvapí, že nejlepší je klasická kostka neparfémovaného mýdla. Tu vám také doporučí většina dermatologů. Po těch speciálních se můžete poptat i v lékárně. Všechny ty reklamní triky zaměřené na mnoho produktů raději pusťte z hlavy. Mycí gely určené přímo na mastnou pleť mají různé složení. Vsaďte na méně chemie a více přírody. Na smíšenou pleť jsou vhodné krémové mycí přípravky, které hloubkově vyčistí póry, ale současně z vaší pleti neodstraní přirozený olejový filtr.

Hydratace pleti

Vyhněte se produktům s obsahem minerálního oleje nebo silikonu na obličej. Ty často obsahují právě produkty proti mastnotě a vaši pleť vysuší. Pamatujte si, že mastná pleť potřebuje řádně vyživit. Zkuste pleťový suchý olej zejména na noc. Dobře se vstřebává a neucpává póry. Přírodní oleje dodají potřebnou výživu. Základem je pak hydratace pleti, která se stará o suché i mastné oblasti pleti. Určitě hydratujte na noc. Kvalitní hydratační krém dodá pleti to, co potřebuje a pěkně sjednotí její tón. Vaše pleť znovu získá ztracený jas.

Foto: Pixabay.com, Unsplash.com.


Avatar

Agáta Eismannová

Jsem trochu snílek, trochu módní nadšenec, trochu romantik, trochu cynik. Zajímám se o zdraví a krásu, zejména o zevní péči o naše tělo. Není mi ale lhostejné ani to, co do svého těla dostávám skrze potraviny. Ráda předávám své vědomosti a zkušenosti i z oblasti zdravé výživy.